Wpis z mikrobloga

Dlaczego my pod każdym względem ustępujemy Czechom ? Jesteśmy biedniejsi (mamy niższe pkb per capita), gospodarkę mamy tylko dwukrotnie większą, mimo że jest nas cztery razy więcej, mamy słabiej wykształcone społeczeństwo, większe rozwarstwienie społeczne, mniejszą wolność ekonomiczną, wyższą przestępczość, gorzej rozwiniętą demokrację, jesteśmy bardziej skorumpowani, osiągamy gorsze wyniki w sporcie. Jedyne nad czym nad nimi górujemy to to że wymyśleliśmy Wiedźmina oraz Kajka i Kokosza a oni nie.
#czechy
Pobierz Bayadasaurus - Dlaczego my pod każdym względem ustępujemy Czechom ? Jesteśmy biedniej...
źródło: comment_16538686759qXVdj8100lSONwzcHgjwc.jpg
  • 75
@Bayadasaurus: ale oni mają firmę JetBrains, której oprogramowanie na bank chociaż raz zostało wykorzystane do stworzenia dowolnego fragmentu kodu wokół Wiedźmina i Cyberpunka :P

Jak to mówią gdzieniegdzie: wasze ulice, nasze kamienice i bez protekcjonizmu przy jednoczesnym posiadaniu rodzimych produktów, nic z tym zrobić nie można, ale u nas nie ma polityków, którzy mają szeroką perspektywę.

widać nie liczy się ilość tylko jakość


Oczywiście, że liczy się ilość, ale przy jednocześnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Flypho: W tej co ja byłem , a w kilku byłem ale to raczej przy granicy z Polską albo Słowacja.To jakoś mega źle to nie wygląda , na moje taki mix z jednej strony mi się kojarzy z czasami komuny , że czas się zatrzymał a z drugiej takie nie wiem wszystko zadbane , że kojarzy mi się bardziej z Niemcami , Austria. Dla mnie to jest taki mix. Ale wszytsko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: Możliwe , bo widziałem tylko jakieś wybrane miejsca.Mozna powiedzieć że minimalnie turystyczne poprzez trasy rowerowe , więc pewnie dla tego.