Wpis z mikrobloga

Ostatni raport obejrzany i mam kilka refleksji.

1. Autor przyznaje, że jednostki ukraińskie na linii Dońca mają straty na poziomie 60% stanu osobowego.


2. Autor przyznaje, że ukraińskie jednostki na linii Dońca nie są rotowane. Dlaczego? Nie wie, ale spekuluje że może Ukraińcy potrzebują odwodów do ofensywy latem, ofensywy pod Chersoniem czy Charkowem. Sugeruje też że być może nie mogą być rotowane?


3. Wniosek? 4:0 dla Ukraińców ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), bo Rosjanie też mają duże straty i się szybciej wykrwawiają*, a ponadto nie są w stanie doprowadzić do stworzenia kotła**. Ukraińcy wygrywają.

Bardzo pokrętny ciąg (nie)logiczny i naciągane wnioski.



4. Rosjanie nie mają rezerw do wakacji.


Podsumowanie: Nie chcę być hejterem, bo zwłaszcza w pierwszych tygodniach wojny podobało mi się bardzo kolabo Wolski&Zychowicz - "no i super" ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ale ostatnio to jest równia pochyła. Raz materiał, że sytuacja bardzo zła, potem że jednak już ustabilizowana. Ukraińcy może i stracili 60% stanów osobowych i nie rotują sił, ale Rosjanie się "szybciej wykrwawiają" i nie mają rezerw.**

I to w wszystko w sytuacji gdy nawet takie tuzy jak Arestowicz mówią, że Rosjanie lepiej sobie radzą z wdrażaniem rezerw.

Zupełnie nie widzę logiki w tych wnioskach. Wydają mi się nie tylko naciągane momentami, ale robione wręcz pod tezę.

Wszyscy pewnie byśmy chcieli zobaczyć ukraińskie zwycięstwo, ale po co lukrować rzeczywistość?

#wolski #ukraina
JanLaguna - Ostatni raport obejrzany i mam kilka refleksji.

1. Autor przyznaje, że...

źródło: comment_1653864834NovLyOTh6derEQJTCuSVye.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@JanLaguna: żeby robić takie analizy to po pierwsze musisz być bezstrony, a ten Wolski kibicuje Ukrainie, cytując go "Rosjanie mają ogromne straty, super niech zdychają, a Ukraińcy strat nie mają będą bronili się wiecznie", to jest propaganda i myślenie życzeniowe, "a w ogóle to nic się nie dzieje bo nie mam informacji", no to tyle posłuchałem i wyłączyłem bo czego się tam dowiesz, niczego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanLaguna: Skrzypczak mówi że Ukraina ma jeszcze trochę czasu i powinna kontratakować. Na co czekają? Brak rotacji doświadczonego wojska jest podejrzane. W ten sposób siada morale. Nikt nie będzie się chciał bić ze świadomością że zostaną poświęceni jak Azow. Serio Azow oddać do rosyjskiej niewoli? Ile wróci z niej zywych?
  • Odpowiedz
@Shmoikel: Imho każdy ma pewne sympatie i antypatie. Kluczowe jest jednak to, aby nie wypaczały nam one obrazu rzeczywistości. Złotym środkiem jest zachowanie obiektywności mimo właśnie tych sympatii i antypatii.
  • Odpowiedz
@JanLaguna: > Wniosek? 4:0 dla Ukraińców ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), bo Rosjanie też mają duże straty i się szybciej wykrwawiają*, a ponadto nie są w stanie doprowadzić do stworzenia kotła**. Ukraińcy wygrywają.

To że Rosjanie ponoszą większe straty niż Ukraina wynika z samej natury ataku tzn. przebycia odległości dzielącej od obrońców. Zdaje
  • Odpowiedz
@JanLaguna: ja Ci powiem że mam obawy że Wolski wpadł w sidła statystyk jutuba i będzie mówił to, co przynosi kliki. Irytował mnie jak mówił że ruscy napierają i Ukraina padnie jak nie jutro to za miesiąc a teraz jakoś się go lepiej ogląda;) Oglądamy,bo chcemy informacji co się dzieje na froncie a gość który siedzi w wojskowości jest lepszym źródłem niż połowa jak nie większość jutuba traktująca o wojnie, a
  • Odpowiedz
@JanLaguna: Kolego nie słyszałeś o słynnej sinusoidzie Wolskiego? xD
Przecież to klasyk już, że raz trafisz na raport który mówi o wręcz ciężkiej sytuacji Ukraińców by następnie obejrzeć materiał jak to Ukraina karmi słonie pod Moskwą.
Ogólnie mnie ciekawi skąd ma informację, że USA planuje zrobić z Polski policjanta Europy? Bez broni atomowej?
Kurczę mocno naciągana teoria ale może @wolskiowojnie ma jakieś informacje które nie są podane opinii publicznej jak było
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: Z tym policjantem europy to może coś być na rzeczy i te ostatnie zakupy to potwierdzają, tylko ja bym się aż tak z tego nie cieszył. Mi się wydaje, że w USA jednak poważnie liczą się z porażką Ukrainy, a w takiej sytuacji jak za kilka lat Orki odbudują zdolności to będą zagrażać NATO. To by wyjaśniało skąd te zakupy dokonywane niemalże w panice. Tych 500 Himarsów też ma duży
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: akurat to już mówił dawno George Friedman - kumpel Bartosiak. Poszukaj informacji o jego starej książce george friedman next 100 years. Jeszcze 5 lat temu wydawało się to śmieszne, ale dzisiaj? Realne.
  • Odpowiedz
@bolekndm: Fakt, że gdzieś czytałem o wręcz złotej karcie od wujka z ameryki. Jednak zbudowanie policjanta Europy z Polski wymaga potężnej gospodarki i własnego przemysłu militarnego. Chociaż też obstawiam, że mogli by zrobić z Polski taki hub i pierwszą siłę reagowania w przypadku zagrożenie krajów nadbałtyckich i może Finlandii z Szwecją gdy wejdą do NATO. Jednak dalej - brak broni atomowej utrudnia cały ten proces.
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: No USA to chciały żeby ten region ogarniały Niemiaszki ale jak zobaczyli co robią to postawili na Polskę jako jedyną zostałą opcję. Przy wydatnym wsparciu tylko z nas można zrobić ich policjanta w regionie. Te zakupy ostatnie to ewidentnie pokazują, bo albo ktoś partycypuje w kosztach albo czeka nas za kilka lat wojna i kasa już nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz