Wpis z mikrobloga

#samochody #polskiedrogi #kierowcy #kiciochpyta Mam pytanie do wykopowych ekspertów (to pewnie błąd) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy powinienem dostać mandat za przyśpieszanie będąc wyprzedzanym?

Jechałem sobie z przyczepą, na progu zwolniłem dosyć znacznie (bo ładunek) po czym jak oczywiste przyśpieszyłem. Kierujący VW zaczął mnie wyprzedzać co zauważyłem dopiero gdy się ze mną zrównał bo skupiłem się co jest przede mną (potrąciłem na tym skrzyżowaniu rowerzystę, z tego powodu mam też kamerę). Przypuszczam, że manewr wyprzedzania rozpoczął za progiem bo innego powodu niż bardzo mała prędkość pokonania tego progu nie widzę.
Krole - #samochody #polskiedrogi #kierowcy #kiciochpyta Mam pytanie do wykopowych eks...
  • 9
@pablodjablo: Ja to wiem, ale mamy podwójną ciągłą, próg i 30 km/h to nie jest widzimisię urzędników. Sam uznawałem ten próg za wrzód na dupie, aż nie zahaczyłem rowerzystę który mi wyskoczył z prawej na stopie (całe szczęście nic mu się nie stało) albo raz policja nie wyjechała mi do połowy skrzyżowania.

Ale odbiegam od tematu, nie przypuszczałbym, że ktoś mnie będzie wyprzedzać zaraz za progiem zwalniającym na dwóch skrzyżowaniach i
@Krole mi się to często zdarza. Znak końca ograniczenia predkości albo koniec miasta i pyk, tempomat na 90, a że auto ma kopyto to przyśpiesza. Tymczasem równo z końcem zakazu różne pajace zaczynają wyprzedzanie i nawet nie pomyślą, że skoro jest koniec ograniczenia to wszyscy przyspieszają. Ale jaśnie panom trzeba jeszcze zwolnić żeby te ich parchy nadgoniły xD Nie mam co robić tylko gapić się w lusterko bo MOŻE jakiś gamoń zacznie