Wpis z mikrobloga

Cześć. Jestem z woj. Łódzkiego i chciałbym zacząć w tym roku studiować informatykę zaocznie w Łodzi. Studia dzienne nie wchodzą w grę. Pytanie moje pewnie dla wielu zabrzmi dziwnie, bo powinienem zapewne pytać jaka uczelnia jest w Łodzi najlepsza z tym kierunkiem, a nie jaką najłatwiej skończyć. Na jakiej uczelni w Łodzi na tym kierunku jest najłatwiej zaliczać przedmioty, wykładowcy są w porządku i dają dużo terminów poprawek? Pytam o to, bo tak naprawdę interesuje mnie tylko posiadanie wyższego wykształcenia, bo wiem, że do pracy w IT mimo wszystko patrzą na umiejętności i wiedzę, którą weryfikują robiąc "egzamin wewnętrzny", a której nie nabędę na studiach. Chciałbym się skupić na tym co mi się faktycznie przyda i samemu się uczyć, a nie musieć się przejmować gównoprzedmiotami i wymysłami wykładowców oraz uwalaniem egzaminów, bo ich przedmiot jest najważniejszy. Czytałem, że WSInf ma problemy finansowe i nie wiadomo jak długo będzie jeszcze istnieć, więc raczej wykluczam studiowanie tam. Wcześniej studiowałem elektronikę w Warszawie na studiach dziennych, ale z przyczyn wcześniej wymienionych w pytaniu i kompletne nietrafienie z kierunkiem rzuciłem studia. Moje pytanie chciałbym głównie skierować do osób studiujących obecnie w Łodzi Informatykę lub tych co niedawno skończyli oraz osób co mają znajomych na tym kierunku, ale chętnie dowiem się opinii każdego kto cokolwiek w tym temacie wie.
#studia #studbaza #informatyka #lodz #uniwersytetlodzki #politechnikalodzka #san #wsinf
  • 5
  • Odpowiedz
@TITAN67 to nie lepiej wybrać jakieś studia internetowe/on-line/e-learning i nie bujać się na zjazdach? A może lepiej w ogóle zrobić jakiś poważany w branży kurs zakończony certyfikatem jeden drugi i z tym iść do roboty
  • Odpowiedz