Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chce sobie kupić hollow body, ale nie mogę zdecydować czy brać Gretsch Streamliner czy Epiphona jakiego. Zaczynam grać jazz i do tego by miała głównie posłużyć ta #gitara
  • 14
  • Odpowiedz
Chce sobie kupić hollow body, ale nie mogę zdecydować czy brać Gretsch Streamliner czy Epiphona jakiego. Zaczynam grać jazz i do tego by miała głównie posłużyć ta #gitara


@Ramboski: Tylko Gretsch :) nie ma piękniejszych gitar.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@homealone: Ibanez odpada na pewno, bardzo nie lubię tych gitar. Źle mi się kojarzą xd
@pablosik: no Gretsch wygrywa wyglądem, to na pewno, chociaż Epi ma tych hollow tyle, że jest kilka ciekawych jak na przykład Wildcaty są fantastyczne. Ponadto Epi byłby już trzecim w mojej kolekcji, a gretscha nie mam żadnego (chociaż pewnie kupię akustyka niedługo, bo są absolutnie fantastyczne). Mimo wszystko chce, żeby to była gitara na scenę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablosik: 2655 wygląda bosko, ma świetne kolory, jest mała i gra z pazurem. Tyle że ja np lubię klasyczne brzmienie gibola 335 i nie mogę się przemóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@homealone: Ibanez odpada na pewno, bardzo nie lubię tych gitar. Źle mi się kojarzą xd


Jeszcze miesiąc temu myślałem jak Ty ale miałem okazję pograć chwilę w muzycznym na tym ibanezie i wiosło jest mega wygodne, te pikcupy 58 brzmią bardzo gibsonowsko, a waga i ergonomia bardzo na plus
  • Odpowiedz
@pablosik: 2655 wygląda bosko, ma świetne kolory, jest mała i gra z pazurem. Tyle że ja np lubię klasyczne brzmienie gibola 335 i nie mogę się przemóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@homealone: No to wtedy 2622 albo 5622 i masz coś co zjada Gibola i jeszcze ma zapas :)

Tyle ze już większa i cięższa i trzeba lubić
  • Odpowiedz
@Ramboski: Nope. To była moja pierwsza gitara elektryczna, gralem na niej głównie rzeczy w stylu Black Sabbath. Do jazzu jestem za cienki, ale te parę akordów septymowych co znam to brzmi cudownie. Jak grasz solówki dalej niż na 15 progu to może być trochę niewygodna przez brak odpowiednio dużego wcięcia. Oprócz tego gra się na niej super.
  • Odpowiedz
@Ramboski: co do gryfu to nie wiem, ja takich rzeczy nie widzę xd Akcja jest niska, miałem tak fabrycznie ustawione i wygodnie mi się gra, mam struny 11-49. Chyba najlepiej osobiście ograć. Jak jesteś z Wielkopolski to pisz na PW bo zastanawiam się nad sprzedażą (przez 90% czasu gram na drugiej gitarze)
  • Odpowiedz