Wpis z mikrobloga

Witam czy zajmuje się ktoś projektowaniem płytek drukowanych / układów? Nie znam dokładnego określenia a mianowicie potrzebuje układ w stylu Esp32 DFRobot Beetle z czujnikiem wibracji, istotny jest dla mnie jak najmniejszy rozmiar, przygotowuje prototyp pewnego urządzenia jest mi to niezbędne do dalszej realizacji

#elektronika
  • 3
@Voltron: no to wystarczy włożyć na taką płytkę od spodu akcelerometr i napisać kawałek kodu.
Mógłbyś nawet taki akcelerometr tam na pająka włożyć i by działało

chyba że chcesz sobie nadać własny dowolny kształt i chcesz żeby to było jeszcze mniejsze, albo miało inne złącza
via Android
  • 0
@Tymian próbowałem twojego rozwiązania aczkolwiek mam problem z analogowym odczytem powstałych wibracji, cyfrowy sygnał potrafię odczytać aktualnie korzystam z czujnika SW18010P zawiera analogowe wyjście i zwraca siłę powtsalych wibracji
@Voltron z akcelerometrem gada się po SPI albo I2C i podają zmierzone przyśpieszenie w 2 lub 3 osiach, cyfrowo. To się łatwo odczytuje i filtruje. Niektóre mają wbudowaną detekcję wibracji o konfigurowalnej sile i wtedy wyślą powiadomienie/przerwanie.

Moim zdaniem to najprostsze i najmniejsze z dostępnych rozwiązań.
Czytanie ADC (analoga) nie jest tutaj dobrym pomysłem generalnie ze względu na zakłócenia, czas pomiaru próbki, uśrednianie itd.