Wpis z mikrobloga

@TragiKomediant: piosenka bardzo ciekawa stylistycznie, chyba najbardziej oryginalny utwór tegoroczny. Za pomocą środków artystycznych stara się zwrócić na siebie uwagę, jednocześnie mając samo w sobie wartość liryczną i próbując coś przekazać. Występ jest naprawdę hipnotyzujący i przyciąga uwagę. Lubię ten utwór, bo moim zdaniem jest bardzo interesujący i niejednoznaczny. Właściwie nie ma w tym nic takiego, co by mi się nie spodobało. Trochę bawi i trochę zmusza do myślenia. Pewnie nie
@Wypopkowicz: Ja jakoś szczególnie nie przepadam za tym, bo piosenka sprawia na mnie wrażenie przegadanej i trochę pretensjonalnej, ale szanuję Serbię za odważny wybór. Mieli do wyboru monumentalną balladę albo niezłą dupeczkę a wybrali to ( ʖ̯) Podoba mi się mroczny i tajemniczy klimat na scenie i performance na scenie z myciem rąk. Na pewno trudno obok tego przejść obojętnie.
@holka-kofolka: btw tak sobie ostatnio myślałem właśnie, że co roku zwycięzca, albo ktos kto zaszedł wysoko wyznacza jakieś trendy na następny rok. Wydaje mi się, że w 2023 roku możemy mieć bardzo dużo piosenek z wyraźnym przesłaniem, tak jak np: w przypadku Serbii albo Ukrainy. Ewentualnie może być sporo folkowych klimatów, ale ten trend to już chyba i tak się zaczął od tego roku, po sukcesie Go_A
@Wypopkowicz: Tak, chociaż nie zawsze się to sprawdza, bo przy dużych sukcesach w televotingu czasami ma spory udział diaspora. Dlatego Serbii najgorszy wynik to 11. miejsce w półfinałach. Ale nie twierdzę, że na Konstraktę głosowali tylko Serbowie i serbscy emigranci. Już i tak samo to, że udało jej się uzyskać 12 punktów od wszystkich byłych republik jugosłowiańskich to duży sukces dla niej, bo wróciła tam już jako gwiazda ¯\_(ツ)_/¯
@holka-kofolka: no w sumie tak jak się zastanowić to ogromny sukces, skoro nawet Cypr dał 12stke Ukrainie a nie Grecji, tak samo Mołdawia nie dała Rumunii. W tym roku dostać 12 punktów od widzów to wyczyn. W odróżnieniu od poprzednich lat, to w tym roku na Serbie rzeczywiście głosowała nie tylko diaspora. Mam wrażenie, że od 2015 roku to chyba tylko od nich otrzymywali punkty widzów, ale może się mylę.