Wpis z mikrobloga

@dante_santi: nie wszystkie, różnie z tym bywa, ale możesz np. posprawdzać przez naszą porównywarkę ile Cię wyjdzie nowe ubezpieczenie na cały rok + zadzwonić do TU, w którym przejąłeś polisę i dopytać czy rekalkulują składkę. Jeśli tak i nie będzie się opłacało korzystać z tej polisy, to wypowiesz z art. 31 i zawrzesz sobie nową na cały rok.
  • Odpowiedz
dzwonić do TU, w którym przejąłeś polisę i dopytać czy rekalkulują składkę. Jeśli tak i nie będzie się opłacało korzystać z tej polisy, to wypowiesz z art. 31 i zawrzesz sobie nową na cały rok.


@mfind: nie o to chodzi. Jestem przed zakupem samochodu i gdybym wiedział że nie będę korzystał z OC sprzedającego to zbiłbym cenę za auto i wypowiedział OC. Z poprzednim samochodem tak miałem MTU przeliczyło składkę
  • Odpowiedz
@dante_santi: jeśli miałaby być rekalkulacji składki i wypowiedziałbyś umowę, to podliczyliby Cię tylko za ten okres, przez który korzystałeś z polisy - od dnia zakupu auta do dnia złożenia wypowiedzenia. Ewentualnie jeśli jest np. jakaś rata do opłacenia, to również odpowiadałbyś za czas od zakupu do wypowiedzenia. Nie wiem czy o to Ci chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli nie to prośba o doprecyzowanie :D
  • Odpowiedz
@mfind: kupiłem auto na początku września, na koniec października zawarłem nową umowę i wypowiedziałem starą bo dostałem niekorzystną rekalkulację. Za okres od września do października nie musiałem niczego dopłacać
  • Odpowiedz