Wpis z mikrobloga

@NoMoRe: Proc 1100, ten rtx to w jakiejś najtańszej wersji z 2300,ram płyta i zasilacz też budżetowe (Janusz ofc nie napisze tam jakich firm są te wszystkie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) = żadna oferta. Gotowców z allegro się nie bierze właśnie dlatego
@starypryk: kurde ale sam rtx to 2350zł, windows 11 pro za 750, procek ~1000, 32gb ramu 800zł (chyba), m2 1tb anwet budżetowa to pewnie z 500zł. A gdzie do tego zasilacz, obudowa
@NoMoRe: Windows to pewnie dostaniesz kod jak te z Allegro po 5-20zl, a nie full legal z naklejka, to nawet nie doliczaj 700zl xd obudowa piekarnik.

Weź jak masz kupować to poczytaj tag i sprawdź zestawy na purepc to Ci w morele/xkomie złoża, a taki Windows to z dowolnego sklepu z kluczami za pare paczek zapałek
@NoMoRe: weźmy ten

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-maj-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,8

markowy zasilacz z lepszym standardem, o wieeele lepszy procesor, wiesz jaki dysk a nie jakiś odrzut, markowe ramy, podstawka najnowszej generacji z potencjałem rozbudowy, spoko chłodzenie procesora

Szybciej, niezawodniej, wiesz co kupujesz i dokładasz tylko 2-3stowki do obudowy (klucz do windowsa w takiej formie to kupujesz byle gdzie na portalu z kluczami typu kinguin albo gamivo)
@Shashek: patrzyłem na niego. Niby procek lepszy, ale tak ramu mniej, płyta mATX czyli pod rozbudowę #!$%@?. Obudowy nie ma. Dysk gorszy.
Także zamiast spoko kompa za 5k mam kompa za 5500 z trochę lepszym prockiem, 16 zamiast 32gb (chociaż pewnie firmowo lepszy), lepszy zasilacz.

Chłodzenie tu i tu spoko afaik.

Wg mnie nadal ten z allegro wypada lepiej¯\_(ツ)_/¯
W świecie pecetów nie ma xiaomi, ze kupisz za pol ceny podzespoły i będzie hulać tylko się wysra po roku działania :p a szkoda by było kupić coś wolniejszego oszczędzając 3-5stowek żeby przez następne 2 lata siedzieć na gorszym sprzęcie i się bawić w odsyłanie kurierem i kłótnie z Januszem
@NoMoRe: no ale co ty będziesz robił z tymi 32gb ramu które maja wolniejsze taktowanie i pewnie większe opóźnienia… wincyj=\=lepiej, tak samo z nonamowym ssd.

A nie będę się z tobą kłócił, bier paroletni procek i nonamowe podzespoły #!$%@? wie skad xD
@NoMoRe gość tu parę dni temu kupił z 3060ti zestaw za 4000zl, to taniej niż ten. Także powiedziałbym, że się zmienia o ile nie zmieniło