Wpis z mikrobloga

Beka z właścicieli #psy jak @matra czy @Rozpierpapierduchacz - ludźmi z kategorii "piesek nie gryzie, nie dam mu kagańca bo go kontroluję". Coś na kształt dresów co jeżdżą "szybko ale bezpiecznie".

Zaś jak coś się wydarzy to oczywiście "niemożliwe, to wyjątkowo pechowy zbieg okoliczności"...

A dodatkowa beka, bo zadałem po prostu pytanie dlaczego twierdzą, że kaganiec dla psa nie jest obowjązkowy. Efekt? "nie możesz komentować w tym wątku" xD

enron - Beka z właścicieli #psy jak @matra czy @Rozpierpapierduchacz - ludźmi z kateg...

źródło: comment_1653590887pAYdesp9CTVmwGvWXB4Ju2.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@LillXte: no dalej nie rozumiesz. Znaczenie ma forma i postawa. Pani o to poprosiła bez pretensji, bo ona się boi, a nie krzyczała, że jestem egoistką, co ma psa bez kagańca, bo ona się boi. Zatem pani słusznie nie uznała moich działań za obowiązkowe, a dodatkowo przeprosiła za kłopot.
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: Jeśli ktoś jest w przestrzeni publicznie gdzie są inni i ma przy sobie psa bez kagańca, to tak, jest egoistą bo nie myśli o tym że pies może kogoś ugryźć. I to chyba nie powinno być tak żeby ktoś prosił o to żeby łaskawie zabrał psa albo założył mu kaganiec, tylko właściciel powinien o tym myśleć
  • Odpowiedz
@LillXte: Niestety żyjemy w społeczeństwie, nie możesz oczekiwać ze każdy wkoło się do ciebie dopasuje. Dla mnie ważniejszy jest komfort mojego psa niż mijanego na ulicy obcego człowieka
  • Odpowiedz
@LillXte:

to tak, jest egoistą bo nie myśli o tym że pies może kogoś ugryźć


Na jakie pytanie odpowiadasz?
Btw, na tym polega wychowanie psa, żeby mógł normalnie egzystować w społeczeństwie z ludźmi

Generalnie współczuję doświadczeń albo wpojonych lęków, ale z tym idzie się na terapię, a nie każe całemu społeczeństwu dostosować do siebie. Czy w tłumie oczekujesz, że ludzie będą trzymać dłonie razem, bo mogą być kieszonkowcami?
  • Odpowiedz
@judqa:

Dla mnie ważniejszy jest komfort mojego psa niż mijanego na ulicy obcego człowieka


I to nie jest egoizm? Dlaczego nie myślisz o komforcie kogoś innego?

@PiesTaktyczny: A jaką masz pewność ze pies mimo bardzo dobrego wychowania kogoś nie ugryzie?
  • Odpowiedz
@LillXte: A dlaczego miałabym? Ty na co dzień, cokolwiek robisz, myślisz o innych ludziach, nawet obcych? O ich komforcie? Znam mojego psa, wychowuje go, więc nie będę przedkładać komfortu obcego faceta z parku ponad mojego psa, członka mojej rodziny. Nie wiem, dla mnie to jest oczywiste XDD
  • Odpowiedz
@LillXte:

A jaką masz pewność ze pies mimo bardzo dobrego wychowania kogoś nie ugryzie?


Taką samą jak to, że człowiek się na kogoś nie rzuci mimo dobrego wychowania ¯\_(ツ)_/¯
Widzę, że niewiele wiesz o psach. Polecam się doedukować - podobno to co nieznane budzi większy lęk. Poczytaj/pooglądaj filmy o psiej komunikacji.

Tak dla informacji pies ratownik leci ratować bez kagańca. Pies przewodnik nie ma kagańca - i może być nawet w
  • Odpowiedz
@Rozpierpapierduchacz: Koledze to się chyba coś odkleja. To dlaczego zwierzęta w zoo są w klatkach skoro można byłoby je wytresować? Może jednak ktoś ma na uwadze to że takiemu zwierzęciu może się coś odwidzieć i ugryźć kogoś? No ale nie przyjdzie sobie pan którego piesek jest najważniejszy na świece, porównuje jakąś ścianę do strachu przed ugryzieniem przez psa i jeszcze wyzywa mnie od debili

@judqa: No jak coś robię w
  • Odpowiedz
@LillXte:
Ok, ten fragment

To dlaczego zwierzęta w zoo są w klatkach skoro można byłoby je wytresować? Może jednak ktoś ma na uwadze to że takiemu zwierzęciu może się coś odwidzieć i ugryźć kogoś?


przekonał mnie, że albo trollujesz, albo jesteś wyjątkowym ignorantem, jeśli sądzisz, że w zoo są ogrodzenia tylko dlatego, żeby zwierzęta nie skrzywdziły ludzi
Miłego wieczoru życzę
  • Odpowiedz
@LillXte: Nigdzie nie napisałam, ze chodzę z psem w tłum, nie robię tego właśnie ze względu na to, ze Gaja tego nie lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak całkiem serio, ja tez szanuje innych, dlatego jeżeli widzę ze ktoś się boi to schodzę z drogi, ale nie zamierzam wchodzić wszystkim w dupe
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś jest w przestrzeni publicznie gdzie są inni i ma przy sobie psa bez kagańca, to tak, jest egoistą bo nie myśli o tym że pies może kogoś ugryźć.


@LillXte Ale zdajesz sobie sprawę, że pies to nie dzikie zwierzę typu niedźwiedź? Pies to zwierzę udomowione i ot tak z dupy nikogo nie ugryzie, szczególnie jeśli wcześniej nie miał historii patologicznych zachowań. Miałbyś psa o łagodnym usposobieniu to doskonałe byś o
  • Odpowiedz
@LillXte: Proszę o nie używanie perfum w mojej obecności bo mi mocno przeszkadzają. Mam nadzieję że nie jesteś egoistą i to zrobisz prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz