Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem Pogoń w kolejnym sezonie mocno obniży loty i skończy sezon poza top 5. Szczecińscy kibice w ostatnim czasie mocno jechali po Runjaiciu (zwłaszcza się to nasiliło po porażce z Rakowem) i ku mojemu zdziwieniu traktowali to 3 miejsce w kategorii porażki. No to się teraz paprykarze zdziwicie i uświadomicie sobie co straciliście. Prawda jest taka że Runjaic wycisnął z tego zespołu maxa i zrobił wynik ponad stan. Tam nawet nie ma pół dobrego napastnika, Zahovic jest raczej średni, wydaje mi się że trochę brakuje mu warunków fizycznych na tą ligę a Parzyszek to katastrofa. Na skrzydłach Grosicki który wniósł dużo jakości do tej drużyny ale ma już swoje lata, a na drugiej flance różnie- czasem wyjechany i bez formy Kucharczyk, czasem całkiem niezły Fornalczyk ale to raczej melodia przyszłości. W środku Kowalczyk który trzeba przyznać że też zaliczył udany sezon, przeciętny Drygas, beznadziejni Żurawski i Kurzawa, solidny Damian Dąbrowski. Przejdźmy dalej, środek obrony plus bramkarz to jest top ligi, ale to za mało by coś wygrać, bo w piłce wygrywa ta drużyna która strzeli więcej bramek.

Podsumowując, jak są tu jacyś kibice Pogoni to tylko napiszę że cieszcie się tym drugim z rzędu brązem, bo liga was w kolejnym sezonie zweryfikuje, a za Runjaiciem jeszcze gorzko zapłaczecie. Macie klapki na oczach i ubzduraliście sobie że tą drużynę stać na wygranie ligi, ale sezon 22/23 pokaże jak bardzo się myliliście. Róbcie screeny.

#ekstraklasa #pilkanozna
  • 14
@Menel94: Runajić nie potrafi wygrywać ważnych spotkań - fakt, nie opinia
PP, bezpośrednie czy el. lke - wszystko przegrywał. Zawsze w decydujących momentach coś robił źle, niezależnie od tego czy przeciwnik to była 3 ligowa drużyna czy zagraniczny.

Co do samego miejsca - raczej poza TOP4 nie wypadną, co do pomocników - mają jeszcze Bichakhchyana który może się fajnie rozwinąć pod innym trenerem.
Co do Zahovicia - to dobry napastnik, przy
@Menel94: wątpię żeby wypadli poza top5 bo kto miałby tam być?

Raków, Lech raczej wiadomo że wysoko, Legia to wielka niewiadoma i kto poza tym?

Lechia? Górnik? Piast? Innych kandydatów nie widzę, a Pogoń ich zjada kadrowo
@zlotuwa: A napisałbyś przed sezonem 21/22 że Legia wypadnie poza top 5? W Pogoni coś się skończyło, zawodnicy doszli do ściany i teraz nadejdzie bessa.

EDIT: Stawiam iż w nowym sezonie dość wysoko będzie Zagłębie, Cracovia i Piast, ciekawi mnie też jak spisze się Lechia cały sezon pod wodzą Kaczmarka. Czuję że Widzew może też namieszać, oczywiście nie będzie to top 5 ligi, ale myślę że stać ich na miejsca 6-9.
@Menel94: czekam, nie wypadną poza TOP4, ze wskazaniem na TOP3 taka jest moja prawda futbolu
Legia w tym roku straciła Luquinhasa, Juranovicia, Martinsa i Vesovicia no i Kapustkę (teraz już wróci) - do tego Mladenovic był słaby

W zasadzie przez to straciła wszystkie swoje atuty z sezonu 20/21 (była jednowymiarowa, wahadłowi + wysoki Czech + mocny środek pola) - i nie miała innego pomysłu na grę.

Na ten moment nie wydaje
@Chris-Jericho: Jak piszesz że Widzew to nie jest marka, to musiałeś się urodzić po 2000 roku. Dla osób po 30-stce pamiętających lata 90-te Widzew to jest potężna marka, powiedziałbym że na równi z Lechem.