Wpis z mikrobloga

Motomirki i Motomirabelki,

Przymierzam się do zmiany kasku i mam dylemat. Jeżdżę na sportowo-turystycznym sprzęcie i dla tego zastosowania chciałbym mieć kask. Mój leciwy już Shark Race-R się zużył, a poziom hałasu jest już nie do zaakceptowania. Pomijam już komfort podróży przy dużym hałasie, ale brak możliwości komunikacji poprzez interkom z innymi osobami jadącymi w grupie przy 120km/h jest nieakceptowalny. Posiadamy ze znajomymi interkomy Cardo Packtalk Bold, także zdecydowanie nie jest to wina interkomu. Chciałbym, aby kask miał co najmniej 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa SHARP, blendę i najchętniej zapięcie DD. Kask musi być integralny, zamknięty.
Miałem okazję wziąć na test Shoei GT AIR II, lecz nie przypadł mi do gustu, kolejna sprawa- chciałbym się zmieścić w okolicach 2k PLN. Jeszcze rozważałbym NXR 2, lecz nie ma on blendy...

Kaski jakie mnie zainteresowały:
HJC F70
Scorpion EXO 1400 Air
Shark Spartan RS lub GT (preferowałbym RS ze względu na przyzwoity wynik pomiaru hałasu przeprowadzony przez championshiphelmets.com)

HJC R-PHA 70 odrzucam ze względu na zły wynik uzyskany w teście uderzeń bocznych. HJC F70 też nie najlepiej wypadł w testach hałasu.

Może ktoś z Was ma coś jeszcze do polecenia, co warto wziąć pod uwagę i spełnia moje wymagania? Może ktoś z Was użytkuje któryś z tych kasków i może coś na ten temat napisać, może ktoś z Was miał możliwość ich porównania... Każda informacja była by pomocna.

c.....i - Motomirki i Motomirabelki,

Przymierzam się do zmiany kasku i mam dylemat...

źródło: comment_1653293075jsLgvMVnzHvCNG1Y98QcNM.jpg

Pobierz
  • 17
@ciuplowski: Odnośnie hałasu, wszystkie będą głośne na autostradzie/DSR. Zatyczki Alpine robią ogromną robotę, nic nie szumi, głowa nie boli...A interkom i audioboooki/rozmowy działają perfekcyjnie Polecam :)
Odnośnie bezpieczeństwa zerknij na standard FIM -> najbardziej wyśrubowany, bierze pod uwagę wszystkio ze SNELL + DOT + dokłada od siebie uderzenia rotacyjne i pod kątem.
@ciuplowski: mam HJC F70, Cardo packtalk black i zatyczki alpine te mocniejsze. Szum dalej trochę słychać, ale nie aż tak bardzo jak bez zatyczek. Co do interkomu, to praktycznie nie ma różnicy czy z zatyczkami czy bez, słychać wszystko elegancko
Dziękuję wszystkim za informacje zawarte w komentarzach. Natrafiłem na kask X-lite x-903, wygląda (pod względem technicznym) dość interesująco. Ktoś miał może z nim styczność?
@vare: mam loopy experience pro i jestem też zadwoolony. Nic nie streczy w uchu, wręcz trochę biżuteryjne ( ͡ ͜ʖ ͡), elegancko wyciszają, często zostawiam je w uchu na dłużej niż tylko pod kaskiem. I dodatkowe gumki z wersji pro zbiajające ekstra 5dBm robią robotę.
@vare: @persona-dafta: @Sarveil: @Harundo: @VR46: @misiekss Zamówiłem zatyczki/stopery Loop Expirience Pro, jeżeli jest tak dobrze, jak piszą ludzie i recenzenci chociażby z motobanda link do YT, to rozwiąże się większość moich problemów. Myślę, że redukcja szumu o te 18 dB będzie zbawienna, a na dłuższe trasy 23 dB z tymi dodatkowymi nakładkami ucinającymi jeszcze 5 dB. Wszystko oczywiście przy założeniu, że będą pasowały anatomicznie do uszu
@Sarveil: @vare: @VR46: @persona-dafta: @misiekss: @Harundo:
Cześć, przepraszam, że ponownie wołam, ale obiecałem dać znać, jak już zakupię nowy kask. Przymierzałem X-lite x-903, ale okazało się, ze po założeniu noska/deflektora haczę o to nosem (). Kask fajny, dobrze wykonany, przemyślany ale niestety niedostosowany do mojego łba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Scorpion OK, ale bez fajerwerków,
c.....i - @Sarveil: @vare: @VR46: @persona-dafta: @misiekss: @Harundo: 
Cześć, przep...

źródło: comment_1653647890VirVUC6vT05OfZ0gn0Kf2w.jpg

Pobierz