Wpis z mikrobloga

Korzystajac z okazji bo Czara Ognia, niech mi ktos powie czy ja moze czegos nie widze, ale czy zaklecie rozpaczy w tej pieczarze nie mialo aby zadnego sensu?

Dumbledore mowi ze ono jest po to ze jak ktos lyknie nie umrze, ale nie bedzie dalej przy horcruxie kombinowac, wiec Voldemort bedzie mial czas przybyc i przepytac skad delikwent o horcruxie wiedzial. No pieknie, ale 2 kwestie:
1. Utopce. Jak komus bardzo chce sie pic to lecial do jeziora, a tam byla masa utopcow ktore go wciagaly i topily. Da sie przesluchac utopca? Ma jakies wspomnienia z ludzkiego zycia?
2. Skad Voldemort mial zamiar wiedziec ze ktokolwiek wypil cos z jego misy? Przeciez nic nie poczul. Jasne, nie do konca byl wtedy zywy, ale jakby byl w pelni czlowiekiem to czego on oczekiwal, ze wyczuje iz ktos mu z kieliszka podpija?
#harrypotter
  • 6
@DryfWiatrowZachodnich:

Dumbledore mowi ze ono jest po to ze jak ktos lyknie nie umrze, ale nie bedzie dalej przy horcruxie kombinowac, wiec Voldemort bedzie mial czas przybyc i przepytac skad delikwent o horcruxie wiedzial.


Są według mnie 3 opcje:
1.Nieprzemyślany pomysł autorki.
2.Voldemort czuł jakąś więź ze swoimi horkruksami, gdy te były zagrożone. Gdyby więc na dnie tej misy faktycznie leżał fragment jego duszy to może w czasie picia eliksiru faktycznie
@SkrajnieZdegustowany:
RAB wypił eliksir i kazał Stworkowi podmienić amulety, uciec z wyspy i zniszczyć horkruks (co skrzatowi się nie udało). Sam natomiast został na miejscu żeby tam dokonać żywota. Czara z eliksirem zapewne po jakimś czasie się uzupełniała - inaczej ktoś mógłby wypić go "na raty" po kubeczku dziennie co pewnie byłoby stosunkowo proste.
1.Nieprzemyślany pomysł autorki.


@vateras131: najprawdopodobniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2.Voldemort czuł jakąś więź ze swoimi horkruksami, gdy te były zagrożone. Gdyby więc na dnie tej misy faktycznie leżał fragment jego duszy to może w czasie picia eliksiru faktycznie coś by poczuł i miałby czas żeby tam przybyć. W końcu ileż to roboty żeby teleportować się na skałę i przelecieć jako cień na środek jaskini. Te inferiusy to