Wpis z mikrobloga

#budownictwo Jak to jest z panelami i dylatacją, firma kładła podłogę w mieszkaniu zrobili progi w drzwiach, pomimo że to nie jest wielkie mieszkanie, to wszystko na niebiesko miało iść bez żadnych przerw. Wymiary widać na rysunku no i łącznie to tam jest 44mkw. Mieszkanie w nowym budynku z stanu deweloperskiego.

No i nie wiem czy #!$%@? z lenistwa czy mają jakieś argumenty, bo argumenty mają 2:
1. Istniejące dylatacje w samej wylewce z stanu deweloperskiego są między tymi pomieszczenami (i jedno więcej między przedpokojem a salonem ale tam na szczeście nic nie zrobili) więc panele też muszą mieć przerwę by pozowlić temu pracować
2. Przez sam kształt i zwężenia w tym miejscu gdzie te 2 pokoje się znajdują, bo niby wąsko i wtedy większa szansa że coś się będzie ruszać (?)

Szukać czegoś w internecie to porażka, bo znajduję że wcięcia to powinny być po 13m bieżących, i 13x13m kwadrat można zrobić, ale jednocześnie wszędzie zaznaczają że kształt/układ mocno na to wpływa ale nikt nigdzie nie wyjaśnia jak.
Więc nie wiem co o tym myśleć i szukam lepszych wyjaśnień.
GotoFinal - #budownictwo Jak to jest z panelami i dylatacją, firma kładła podłogę w m...

źródło: comment_1652982987ugu64CpZDQXiIbCcDt6F3t.jpg

Pobierz
  • 10
@GotoFinal: mogłeś im powiedzieć, że ma być zrobione bez progów jeśli tak chciałeś. Też dopiero co kładłem sobie podłogę i początkowo chciałem bez progów bo imo lepiej wygląda i tak też miałem w poprzednim mieszkaniu, które wynajmowałem, ale ostatecznie zrobiłem z progami bo:
- producent paneli tak zaleca i bez progów straciłbym gwarancję
- w internecie piszą, że progi powinny być
- znajomy budowlaniec też mówił, że muszą
- w poprzednim
@Soothsayer: no tak było ustalone z firmą co tym zarządza, ale wykonawcy zrobili potem coś innego no i nie wiem czy się o to bić czy nie...

Technicznie firma nie wiedziała jak dokładnie mieszkanie wygląda itd jak się umawialiśmy, więc mogli nie wiedzieć a wykonawca jakieś doświadczenie powinein mieć - więc może i #!$%@? i mają rację.

A może po prostu chcieli zrobić to szybciej bo bylo już kilka dni po
no tak było ustalone z firmą co tym zarządza, ale wykonawcy zrobili potem coś innego no i nie wiem czy się o to bić czy nie...


@GotoFinal: no jeżeli ustalane było jedno, a zrobili inaczej to ja bym się bił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GotoFinal: zrobili zgodnie ze sztuką. Popatrz na instrukcje paneli będzie tam na jakiej powierzchni/długości trzeba robić dylatację.
Jeżeli umawiałeś się 'na gębe' to nie dziwię się ze zrobili po swojemu. Jakby za 2 lata panele Ci powybrzuszalo to do kogo byś miał pretensje? Może i byś miał na tyle honoru ze sam tak chciałeś, ale bardzo dużo firm się przejechało na cwaniakach którzy potem żądali nowych paneli.