Wpis z mikrobloga

Mirki od wirtualnej rzeczywistości.. mój chrześniak lvl 10 wymyślił sobie VR a jestem w tym temacie kompletnie zielony więc mam kilka pytań

1) od jakiej kwoty zaczyna się przygodę z VR? bo generalnie widzę że są jakieś od 300zł i oculusy za 2k. Czy warto od razu iść w oculusy bo reszta to badziew który może zrazić?
2) Czy takie VR wymagają dobrego kompa? Aktualny sprzęt jest mocno przestarzały z jakimś radeonem hd4860 więc może się okazać że dochodzi jeszcze kupno kompa lub jakieś granie w chmurze.

3) Czy takie VR można podpiąć do xbox one s? i czy są w ogóle jakieś gry obsługujące VR?
4) Gdzie szukać gier VR? Czy są jakieś ciekawe pozycje dla 10latków typu roblox/minecraft czy symulatory pracy w biurze...
5) no właśnie czy to jest tak że robloxa/minecrafta można odpalić na VR? czy tylko dedykowane gry?
6) Czy generalnie wg. was warto kupić 10latkowi takie np. oculusy za 2k czy to jest raczej temat dla nerdów i znudzi mu się po tygodniu?

7) Czy może warto spróbować od czegoś tańszego powiedzmy w przedziale do 1000zł i sprawdzić czy to ma sens? Czy lepiej odpuścić i zainwestować w nowy lepszy komputer choć widzę że za te pieniądze to ciężko nawet kartę graficzną kupić a co dopiero resztę

#vr #oculus #virtualreality #steam #pcmasterrace
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@crejzus: 1. imo najtańszy sensowny VR to oculus quest 2
2. Oculus quest nie wymaga kompa do grania, można kupić gry bezpośrednio na nim. Można też podłączyć go do kompa i grać np. w gry ze Steama ale wtedy faktycznie potrzeba niezłej maszyny
  • Odpowiedz
@crejzus: 1) jak chcesz na szybko to oculus quest 2 18040 w MM
2) nie potrzeba kompa do oculusa, to taka konsola która ma wszystko co potrzebne do zabawy (oczywiście wymaga internetu)
6) to jest 10 latek, obojętnie co byś mu nie kupił to i tak może tym #!$%@?ąć do kąta po kilku dniach, jak chce vr to kup mu vr
7) do tańszych gogli potrzebujesz dobrego komputera
  • Odpowiedz
@crejzus:

od jakiej kwoty zaczyna się przygodę z VR? bo generalnie widzę że są jakieś od 300zł i oculusy za 2k. Czy warto od razu iść w oculusy bo reszta to badziew który może zrazić?


Tak, Oculus to najtańszy mający sens sprzęt. Tańsze to nieużywalny
  • Odpowiedz
6) Czy generalnie wg. was warto kupić 10latkowi takie np. oculusy za 2k czy to jest raczej temat dla nerdów i znudzi mu się po tygodniu?


@crejzus: Problem jest taki, że cały headset i kontrolery są trochę za duże dla dzieci w tym wieku.

A co do zainteresowania, to jak ze wszystkim u dzieci ;)
  • Odpowiedz
@crejzus: Wszystko poniżej takiego Questa to generalnie marnowanie czasu, pieniędzy i słabe pierwsze doświadczenie, które spowoduje, że na drugie nie będzie ochoty.
  • Odpowiedz
@crejzus:
1) quest za ~1700zl ze strony producenta to jedyna sensowna opcja, w polskiej dystrybucji poza wyższa cena nie dostajesz nic
2) quest 2 jest standalone i można go podpiąć do kompa, natomiast biblioteka gier które nie wymagają kompa jest pokaźna i bardzo dobra
3) nie, Xbox nie idzie w VR, w VR idzie Sony z dedykowanymi googlami które jeszcze nie wyszły
4) oficjalny sklep Oculus
5) można, są mody VR albo tryby VR do wielu gier ale wymaga to dobrego kompa. Siła VR obecnie są gry rytmiczne, fpsy, horrory
  • Odpowiedz
@crejzus: spróbuj wpierw zabrać go do salonu vr, aby sprawdził czy inwestycja w gogle będzie dobrym pomysłem. Gry mają różne poziomy intensywności. Przy lataniu może pojawić się motion sickness. Poczytaj proszę w necie czy dla dziecka 10 letniego gogle vr są dobrym pomysłem. Dużo było wątków w internecie które jasno dawały do zrozumienia, że to nie jest dobry pomysł.

Urządzenia VR są przeznaczone głównie do użytku przez osoby dorosłe. Nie
  • Odpowiedz
mój chrześniak lvl 10 wymyślił sobie VR


@crejzus: Tak jak pisze @sanok: chrześniak może być ciut za młody na VR. Raz, że nikt nie wie jeszcze jaki VR ma wpływ na wzrok, zwłaszcza u dzieci a dwa, że pewnie go w jakiejś grze poniesie (Gorilla Tag ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i spotka się ze ścianą / podłogą i będzie po sprzęcie. Jak nie
  • Odpowiedz