Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
siemanko,

mam odłożone sporą gotówkę (a to z urodzin, a to ze sprzedaży używanych rzeczy, a to z jakiejś "skarpety). Nie lubie trzymać gotówki - dlatego wolałbym wpłacić to na swoje konto. Jakie kwoty nie podlegają kontroli? Nie chciałbym mieć przykrości z US w sprawie oszczędności :/

Chodzi mi o kwotę 40 000 zł

#banki #bankowosc #oszczednosci #oszczednosci #skarbowka #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6284e4909a76a146e7bb771f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: po co chcesz to wrzucać do banku? Dopóki nie potrzebujesz robić przlewu to trzymaj w gotówce (np. w innej walucie), a jak koniecznie chcesz na koncie to wpłać sobie transzami. Chociaż i tak myślę, że za 40k nikt nie będzie ścigał
@AnonimoweMirkoWyznania: Bank ma obowiązek zgłaszać przelewy od 15k euro, czyli ponad 60k zł.
Do około 9k możesz przyjąć darowiznę od np. mamy, brata czy żony. Powyżej 9k musisz zgłosić do US taką darowiznę ale chyba na to jest 6 miesięcy od powstania takiego obowiązku zgłoszenia. Także możesz np. sobie wpłacić 20k odczekać kilka miechów i znowu wpłacić a jak się bank z jakiegoś powodu zapytałby o pochodzenie środków to powiesz że
@AnonimoweMirkoWyznania Trudno powiedzieć, ale nawet rozdzielnie wpłat na transze może nie zmylić banku, jeśli używa on robotów do zbierania takich transakcji. Wtedy wyłapie np. translacje z ostatnich 3 miesiecy. Osobiście bym radził, podobnie jak ktoś wyżej, żeby nie deponować tej kasy, jeśli nie chcesz ryzykować że bank się zapyta o źródło jej pochodzenia.