Wpis z mikrobloga

@Kokosz1200: Na rosyjskim tygodniu w niemieckim Lidlu w 2019 roku pełno było polskich produktów, np piwo Tyskie, śmietany czy pierogi, a taki nasz zwykły twaróg dostępny w normalnej ofercie jest sprzedawany jako Quark nach russischer Art (produkowany zresztą przez Piątnicę). Ot, ciekawostka.
  • Odpowiedz
@Heavenhell:Natasza: - Poruczniku? A czemu wy macie cały płaszcz utytłany w błocie?
Rżewski: - To nie błoto, tylko gówno. Wczoraj wieczorem pochlaliśmy z generałem i postanowiliśmy wyruchać krowę. To krowie gówno.
Natasza: - Czasami nie wiem poruczniku... Czy wy jesteście dowcipniś czy fantasta?
Rżewski: - A zapytajcie sama generała!
Natasza: - Generale! Jak sądzicie czy por. Rżewski to dowcipniś czy fantasta?
Generał: - Oczywiście, że dowcipniś. Wczoraj #!$%@?śmy razem krowę.
  • Odpowiedz
@Heavenhell: I Gruz-200 jeszcze bym do tego dodał.

Podczas bitwy jeden z jenerałów został ciężko postrzelony. Czując zbliżający się koniec, wzywa do siebie porucznika Rżewskiego:
- Rżewski, riezaj ch.ja.
- Ale tawariszcz jenerał, paczemu?
- Riezaj ch.ja!
Rozkaz to rozkaz, więc Rżewski obciął umierającemu jenerałowi narząd.
Po bitwie udał się do sztabu generalnego:
- Tawariszcze jenerały! Jenerał Gołosow pagib!
- Jenerał Gołosow pagib?
- Da.
- A to ch.j z nim.
  • Odpowiedz
@jakub-krzewicki: A to z dedykacją dla ekspatów opłakujących obecne ciężkie losy rosyjskiej kultury:

Za butelką wódki w paryskiej restauracji siedzą Rżewski i Golicyn. Orkiestra zaczyna grać "Emigranckie tango"...
- Ech... jaka tęsknota - wzdycha Rżewski - tak by się chciało choćby zaraz wskoczyć na scenę i nasr.. w ten biały fortepian...
- Nie można drogi panie, to nie Rosja - smutno odpowiada Golicyn - Francuzi nie zrozumieją , swołocze...
  • Odpowiedz
@Kokosz1200: w miejscowym Kauflandzie jest i regał polski, i regał kacapski.
na regale kacapskim niesłusznie postawiono polską wódkę (Saska i Żubrówka), zawsze tak stawiają.
ale zdarzają się dni, że któryś z klientów przestawi polskie trunki z kacapskiego na polski.
i, dziwnym trafem, za każdym razem czuję jakieś niewyjaśnione uczucie p0lackiej dumy xD
  • Odpowiedz