Wpis z mikrobloga

historia dosłownie sprzed 10 minut.
gość dostał piany że lecieliśmy w parze na bocznej ulicy (wolno i wam kier000wcy #!$%@? w dupę i bat na rylo xD), zajechał mi drogę to go ominąłem z prawej i strzała. Na kolejnym przystanku wysiadł i drze się że mnie dorwie (zaczynał się zjazd) to go ocharkałem i kazałem mu #!$%@?ć xDDDD, dogonił mnie za zjazdem ale nie przewidzial że tamtędy jeździ autobus. Ledwo unikając czołówki #!$%@?ł się do rowu.., Gościowi nic nie było bo z daleka słyszałem "kuuuurwa, ja #!$%@?ę" i podobne
Cyk jedna ameba i gruchot zlikwidowany xD
żałuję jednego, że mu nie urwalem lusterka jak mi zajechał drogę :(
#samochody #motoryzacja #szosa
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@ReceNaGloweKasztanie > Nie mozna byc po prostu normalnym i nie tworzyc konfliktow w kazdym najglupszym aspekcie zycia?

Powiedz to ludziom, którzy próbują zabić prawidłowo jadących rowerzystów, za mityczne łamanie przepisów
  • Odpowiedz
  • 2
@ReceNaGloweKasztanie: problem jest w tym że ci co najwięcej sapią o utrudnianie ruchu uważają ze owe utrudnianie już zachodzi w momencie gdy rowerzysta porusza się więcej niz 5 cm od krawędzi jezdni XD

bo korona z głowy spadnie takim osobnikom jak przypadkiem przy wyprzedzaniu będzie musiał wjechać naprzeciwległy pas ruchu żeby wykonac manewr.

Oczywiście zdarzają sie przypadki ze będzie ktoś zajmował cała szeroko jezdni (nie pasa) ale patrząc na posty
  • Odpowiedz
lecieliśmy w parze na bocznej ulicy (wolno i wam kier000wcy #!$%@? w dupę i bat na rylo xD


@mati1990: [potrzebne źródło]

A tak serio, to sam się zawsze zastanawiam, jak to jest z tym jechaniem w parach. Sam często jadę z żoną i dzieciakiem, i staram się jechać jedno za drugim. Ale jeśli jest konkretny przepis, który to definiuje, to podaj proszę, bo jadąc w aucie #!$%@? mnie trzy rowery
  • Odpowiedz
@wkrk:

Art. 33. 3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;

2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;

3) czepiania
  • Odpowiedz
@Zkropkao_Na: ok, chociaż widzę, że przepis, jak wiele innych w polsce, zostawia sporo miejsca na widzimisię policjanta (oraz innych kierowców). Ale dobrze wiedzieć, dzięki za info!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wkrk: czy jedzie 1 czy 3 obok siebie, to i tak trzeba zaczekać aż z naprzeciwka nic nie jedzie, więc nie rozumiem o co afera. Chyba że masz na myśli możliwość wyprzedzenia na gazetę, to wtedy faktycznie, da się to zrobić tylko jak jedzie jeden.
  • Odpowiedz
@mati1990: @Zkropkao_Na: generalnie to z tego przepisu wynika, że nie wolno. Utrudniłeś poruszanie się temu kierowcy - wpłynąłeś negatywnie na przepustowość drogi. Taki konkretny przykład to egzamin na prawo jazdy i tzw. dynamika ruchu. Jeśli ktoś spróbuje na egzaminie jechać 30km/h na drodze z ograniczeniem do 50 km/h to po minucie ma pierwszego ptaszka i ostrzeżenie, a po drugiej ma niezaliczony egzamin.

Innymi słowy: w centrum miasta, na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bordomir: to idz się kłócić z mądrzejszymi od siebie którzy nam na to zezwolili. Przeszkodzenie jednemu czy 2 samochodziarzom na kolka minut stwierdzili ze to nie problem xD
  • Odpowiedz