Wpis z mikrobloga

Niedługo robię #spierdotrip niedaleko #pila #walcz bo znajduje się tam gdzieś cmentarz na którym około 65 lat temu pochowali siostrę mojej mamy. Historia o tyle ciekawa, bo nikt od tamtej pory tam nie był, a gdyby nie jej śmierć to moja mama by się prawdopodobnie nie urodziła, a tak to nosi jej imię no i ja się urodziłem xD Dziadkowie, którzy już od dawna nie żyją wyjechali stamtąd, a grobem mieli opiekować się sąsiedzi. Wygooglałem trochę w necie i jest to niby jakiś cmentarz rodziny niemieckiej położony w lesie we wsi Czapla niedaleko starego młyna. Bywał tam ktoś? nie chcę się kołować, bo nad morze jadę, a na mapce pokazuje, że jest jeszcze niby jakiś jeden cmentarz obok też w lesie. Na mapce po lewej to niby jest ten cmentarz ale po prawej też jakiś jest.
brunetroll089 - Niedługo robię #spierdotrip niedaleko #pila #walcz bo znajduje się ta...

źródło: comment_1652685056k1FipGQ7SRxUqsAVMpHmKl.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@rybiksystemowy: nigdy tam nie byłem, takich miejsc w okolicy jest na pęczki, chociaż wiele zniszczył czas albo polityka olewania/zrównywania z ziemią takich nekropolii na Ziemiach Odzyskanych. Tutaj po zdjęciach na googlach widzę, że taki lokalny standard, w sensie po latach zostały tylko obmurowania nagrobków a napisy na nagrobkach albo nie istnieją albo są nieczytelne. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to podpytaj lokalnych pasjonatów historii http://www.forum.dawna.pila.pl/index.php może ktoś tam wie coś więcej
  • Odpowiedz
@brunetroll089: W sumie to mieszkałem tam przez 13 lat XD
Czapla/Wiesiółka, faktycznie jest taki cmentarz, znajduje się on przy "głównej" drodze na takiej górce, w zimę zjeżdżaliśmy tam na sankach, tylko że z tego co pamiętam to ten cmentarz był w opłakanym stanie, gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało
  • Odpowiedz
@adrian_13371: Nie wchodziłem tam, bo cały zarośnięty był bzami, tak mi powiedział mieszkaniec, którego akurat spotkałem. Na tym forum historyków od mireczka wyżej wszystko jest opisane ze zdjęciami co tam jest. Ogólnie byłem na tym drugim cmentarzyku niemieckiej rodziny ale w sumie nic przełomowego nie znalazłem. Niby jest tam grób dziecka więc pewnie prawdopodobnie to ten ale nie ma żadnej tablicy.
  • Odpowiedz