Wpis z mikrobloga

siema Mirki!
jestem początkującym inwestorem, założyłem sobie konto na XTB miesiąc temu i gram sobie za kilka k na polskich i amerykańskich akcjach.

I przyznam szczerze: trochę nie rozumiem polskiej giełdy XD
Wiadomo, ostatnio wszędzie spadki, ale jak spojrzę sobie na ostatnie kilka lat wykresu WIG'u to #!$%@? nie ma jakiegoś stabilnego trendu. Poziomy WIG20 od wielu lat wahają się w przedziale 1700-2500. Czy to oznacza, że nie ma co inwestować na GPW i trzeba szukać zysków np. na amerykanskiej gieldzie/FOREX/crypto?
Ciężko chyba na dłuższą metę zarabiać jakoś stabilnie na polskiej giełdzie, co? :D

#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@bbokserki: Nic dziwnego, że nie rozumiesz, skoro dopiero zaczynasz przygodę giełdową. Do polskiej giełdy trzeba dorosnąć, tylko wytrwany inwestor jest w stanie dostrzec jej potencjał. Ty widzisz ciągły trend boczny a ja widzę codziennie napinającą się sprężynę, gdy tylko grubas zbierze wystarczająco papiera od leszcza i zdecyduje, że to już ten czas, to wystrzeli niczym wieża w ruskim czołgu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bbokserki: Nie jestem ekspertem od GPW, ale z tego co zauważyłem to notowania rynku są silnie uzależnione od polityki. Osobiście podzielam sympatię Gatesa, Mungera i Buffetta do jankesów. Uważam, że z racji na kult, który wytworzył się wokół giełdy w USA profitować to będzie jeszcze latami.
  • Odpowiedz
  • 1
@bbokserki no widzisz i to jest właśnie ta szansa. Jak się waha, to po prostu kupujesz jak jest tanio a sprzedajesz, jak jest drogo. I sobie kręcisz takie kółeczka( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bbokserki: problem jest taki, ze jak spółce idzie za dobrze to wchodzi polityka, słynny podatek Tuska od miedzi bo kghm za dużo zysków przynosił akcjonariuszom to trzeba było im zajeb** Tak samo banki, podatek bankowy czy ostatnie harce Morawieckiego.
Polska klasa polityczna (wszystkie opcje) jest jak armia rosyjska, gdzie zyski tam stawiają swoje łapę aby przekupić motłoch.
Brak stabilności prawnej, ekonomicznej zniechęca inwestorów,
Polska giełda to fajna zabawa, ciekawy rynek dla
  • Odpowiedz