Wpis z mikrobloga

Potrzebuje opinii kogoś, Kto się zna. Lokal 37 metrów kwadratowych,

do skucia kafelki i założenie ogrzewania podłogowego plus położenie paneli

Remont kapitalny ścian i sufitu i pomalowanie

Postawienie ścianki działowej tworzącej pokój

Remont całej łazienki montaż kibelka i prysznica i pralki

Wymiana instalacji katalizy i elektrycznej

Właściciel firmy remontowej krzyknął 35 k za sama robocizne, co myślicie o tej cenie? #nieruchomosci #remontujzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
@Jamniki2: moim zdaniem nie jest to wygórowana kwota jak na dzisiejsze czasy. Bardziej bym się obawiał że zacznie Cię naciągać na koszty i wymyślać w trakcie pracy. Zabezpiecz się przed tym. Powiedz.ze chcesz fakturę, dokładnie śpisz co jest do zrobienia i który element pracy na ile jest wyceniony żebyś dokładnie wiedział za co ile płacisz. Nie licz na uczciwość czy wyrozumiałość. Jak ty pomyślisz się o 100zl to będą do
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Zajebiście, #!$%@?, dużo. W Warszawie za full ogarnięcie mieszkania 60-70 mkw (ściany - gładzie, grunty, farba; łazienka - hydraulika, płytki, biały montaż; podłogi - płytki w łazience, w kuchni + panele reszta; elektryka - przeniesienie gniazdek/włączników/punktów oświetleniowych; drobne przeniesienia ścianek tj. wyburzenie z postawieniem gdzieś indziej) to kwota pomiędzy 30k a 40k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamniki2: Dużo, u mnie ostatnio wzięli 45k za prawie dwa miesiące roboty na 52m. Zakres robót sporo większy niż tutaj, tylko że bez podłogówki, ale za to kibel i łazienka oddzielnie, więc sporo więcej płytek na ściany wyszło.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: jeszcze jedno pytanie czy widziałeś wcześniejsze prace tej ekipy ? jeśli tak i Ci sie podoba to nie ma co wymyślać bo taniej może i znajdziesz ale czy z jakością na wysokim poziomie?
  • Odpowiedz
@Jamniki2: dużo, ale właściwie to trzeba by zobaczyć z czym mamy do czynienia. Może to co opisujesz nijak ma się do rzeczywistości i zakresu prac. Łazienka to spory koszt zwłaszcza jak jest duża i dużo wymagasz.
Skoro firm daje ceny lekko zaporowe jak jest więcej pierdzielenia niż roboty. Za pół roku czy za rok mogą zejść lekko z ceny.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: wiesz koszty to koszty jak są niskie to człowiek może się godzić na pewne niedociągnięcia ale jak jest drogo to musi być wszystko perfekcyjnie i szybko. A oni nie chcą nawet faktury wystawić. Ja od czasu jak mnie #!$%@? to sam wszystko robię. I się okazuje że nie dość że wszystko jest na YouTubie, wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje to satysfakcja i kupa siana w kieszeni.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: w kilku Java, C, Python, javascript te znam dobrze. Teraz robię backend do stron internetowych. Ale kiedyś robiłem sterowniki i mierniki energii elektrycznej i wiele innych rzeczy. Jak nie pracujesz to ogarniaj. Jak bym był ze Szczecina to bym Ci doradził. Myślę że nawet kafelki sam położysz bo teraz są te poziomice laserowe, różnego rodzaju krzyżaczki to jak sobie powoli będziesz kładł to zrobisz lepiej niż fachowiec bo dokładnie
  • Odpowiedz
@Jamniki2: no tylko samemu jest taka zasada, nie spieszyć się, dobrze zaplanować pracę, trzymać porządek w narzędziach i na miejscu pracy i będzie dobrze. A i jak zepsujesz coś to trudno, fachowiec też potrafi popsuć a tak to przynajmniej wiesz że to ty zepsułeś a nie jakiś głupek i jeszcze chce żeby mu za to płacić. Serio ja po poprzednich właścicielach wyremontowałem mieszkanie i nawet renowacje mebli w zabudowie zrobiłem
  • Odpowiedz