Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Chilli_Heatwave: U Machaja nie mam pojęcia jak idzie z khmerskim. Natomiast Misza ma motywację ku temu. Gadał na lajwie, że rzekomo uczy się khmerskiego i żałuje, że nie uczył się zaraz po przybyciu do Kambodży. Prawdopodobnie khmerski jest mu potrzebny do uzyskania kambodżańskiego obywatelstwa, bo wymaga się, aby przyjmujący obywatelstwo posługiwał się płynnie khmerskim. Z kolei kambodżańskie obywatelstwo da Paterowi możliwość nabywania tamtejszych nieruchomości na prawdziwą własność. Nie musi przy tym
@pelt: mnie się wydaje że MIsza jednak przywiązuje większą wagę od Machaja do interakcji, sam na początku swoich filmów narzekał że to nie to co u ruskich, bo nie ma jak pogadać i może dlatego sie przykłada. Zdobycie obywatelstwa to już nie taka prosta sprawa, tam chyba masę lat trzeba mieszkać więc czy specjalnie dlatego sie uczy kmerskiego to nie sądzę.
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: skąd takie info że rozmowa z królem? z
@theLPD: z kinskich źródeł, dlatego kinczycy biora sobie legalne żony i maja obywatelstwo, jest jedno ale, trzeba x czasu wykazywac dochody netto powyżej 2k$, x czasu płacić podatki (nie małe) być legal i wtedy masz legalną żonę khmerkę i możesz zostać obywatem, dlatego ślub gapy np. nie jest ślubem w myśl przepisów tylko obrządkiem buddyjskim, który dla państwa gówno znaczy, i dlatego gapa nie ma obywatelstwa :) a junku ma w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
tam chyba masę lat trzeba mieszkać więc czy specjalnie dlatego sie uczy kmerskiego to nie sądzę.

@theLPD: Trzeba żyć tam kilka lat i pod warunkiem płynnej znajomości khmerskiego można ubiegać się o obywatelstwo. Tego wymogu nie spełnia jednak większość obcokrajowców i dlatego taki Machaj czy Gapa raczej nigdy nie będą obywatelami Kambodży. Mówił o tym nawet jeden z awokadowych bossów, ale on nie jest jedynym źródłem moich informacji.

To co pisze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Poczytaj co wstawiłem powyżej ↑, nie pisz bzdur ( )

Myśle jednak że awokadowe pieniądze są drobnymi, w porównaniu do kasy jaką wypierdziela Pekin by mieć tam swoich, także onuca pater ma takie szanse na obywatelstwo jak, ja na to że będę najbogadszy na planecie =0

Pater nie musi być bogaczem, aby zakwalifikować się na uzyskanie obywatelstwa Kambodży. To naprawdę nie jest takie trudne. Aby kupić obywatelstwo (jeśli
@pelt: Nie miałem neta nie widziałem obrazka, ale ok. Podejmijmy temat, czy myślisz że dziwisz wypierniczy ponad 1mln złotych na pijaka? Taki słup byłby nawet OK ale, no właśnie ale.... pater to debil nawet jak na słupa i po pijaku się sprzeda w każdy możliwy sposób i #!$%@? sprowadzanie inwestorów z europy. Drugą kwestią są chińskie gangi w cambo które chcą zająć całą kambodzę dla siebie, łącznie z awokado dzunglą i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Napisałem, że ten milion to jedna z wielu opcji uzyskania obywatelstwa Kambodży. Zwalnia ona z obowiązku wcześniejszego stałego pobytu w Kambodży. Opcją o wiele tańszą, ale dla cierpliwych jest siedzieć 7 lat w Kambodży na wizie stałego pobytu. Pater 1 rok ma za sobą, zostało mu 6 lat. Chyba, że ożeni się z jakąś khmerką, ale na serio (nie jak Gapa) i skróci ten czas do 3 lat.

Drugą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Raczej to taki układ: Awokadowi bossowie prowadzą swoją działalność, odpalają procent z zysków generałowi jako właścicielowi gruntów. On w zamian chroni ich interes i wspomaga swoimi wpływami dopóki ma z tego kasę. A więc raczej działa to podobnie jak mafia włoska, nie meksykańska.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przy czym musi wykazywać dochód 2k$ legal i płacić podatki, a mówimy tu o typie co na grillu u jun walił nalewki

@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: Pater już płaci wszystkie podatki w Kambodży, zero w Polsce. Siedząc tam ponad pół roku w czasie 1 roku ma już tam rezydencję podatkową. Podatki od Patronite i z kanału płaci już pewnie tam, nie w Polsce (aczkolwiek mogę się mylić). Coś o tym mówili awokadowi bossowie na
@pelt: no tak, więc w przypadku Miszy kmerski nie wystaczy, musi dołożyć 7 lat życia czyli całkiem długo nie sądzisz. nie sądze by już założył naukę kmerskiego pod to 7 lat, MIsza ma różne plany ale wiesz jak mu to wychodzi :)
poza tym nie ma tam info że jest rozmowa z królem coś ten wieśniak chyba wymyśla...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie sądze by już założył naukę kmerskiego pod to 7 lat, MIsza ma różne plany ale wiesz jak mu to wychodzi :)

@theLPD: Może dlatego Misza ostatnio gada coś w stylu "jajniki marsza grają" aby zredukować te 7 lat do 3 lat (minus 1 rok, który już "odsiedział") poprzez małżeństwo uznane urzędowo, nie sam szamański obrządek jak u Gapy. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
relacjach damsko-męskich to nie wróżę w ogóle mu sukcesu ale kto wie, kto wie

@theLPD: Też tak sądzę, ale cholera wie do czego posunie się, aby osiągnąć cel nadrzędny, czyli kambodżańskie obywatelstwo ¯\_(ツ)_/¯
@pelt: prosze nie zapomniec ze mozna mieszkac zagranica ale podatek w Polsce trzeba placic.Jesli sie ma np w Polsce jakiejs pieniadze trzeba to rozzliczyc razem z zarobkiem z zagranicy.Urzad skarbowy powinien sie przyjrzec jesli maja w Polsce w bankach...wiec niech nie cwaniakuja...
@pelt: jesli sie przebywa zagranica a ma sie pieniadze z Polski czy zebranie na polskim portalu jPraca,BO oni zebractwo jako prace uwazaja)trzeba zglosic do 6rzedu polskiego i jesli przekroczy kwote placi podatrk...musi podac rowniez zarobek z zagranicy...Zagranica,rowniez powinien powiadomic odpowiedni urzad o swoich zarobkqch inaczej to,OSZUSTWO!!!!WIELU tego nie czyni i osxukuje dobrze o tym wieciie!!!!Dlatego spie spokojnie bo mam zgloszone w urzedach i w Polsce i zagranica...Chyba ze ...obywatelstwo zmienil ktos
@hdproject: bzdury...weszly nowe przepisy....wiem bo musze pokazac zarobek w polskim urzedzie...zarobek z zagranicy jest przeliczany na polska walute a z polski pieniadze musialam przedstawic w urzedzie zagranica!Przebywam poza Polska caly rok odliczajac wyjazdy do domu(posiadam dom w Polsce)
@Hana1: tzn nie wiem czy cie dobrze rozumiem, ale rzeczywiście ja mieszkam i pracuję za granicą w DE, ale miałem też specyficzny dochód z POlski z którego sie rozliczałem przed US i zgłosiłem również zarobki niemieckie w polskim US, wyczytałem że powinienem tak zrobić więc wolałem nie kusić losu.
Czy to się odnosi do sytuacji MIszy to nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbyszek-krol: Moj błąd ( ͡° ʖ̯ ͡°) Aż tak nie chciało się mi tego sprawdzać, bo obaj awokadowi bossowie są zaangażowani w wiele różnych firm, więc dzięki za informację! Poza tym przyznaję, ten profil na GoldenLine wydaje się od dłuższego czasu nieaktualizowany ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbyszek-krol: Kiedyś chyba @Spearo znalazł co to za konkretnie generał od awokodowych biznesów, ale nie potrafię znaleźć jego komentarza na ten temat ¯\_(ツ)_/¯ A tak można byłoby o im poszukać więcej w internecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Hana1: posiadasz dom w pl więc twój ośrodek życiowy jest w pl - jesteś rezydentem podatkowym w pl

Mieszkam ponad 5 lat zagranicą nie mam nawet dowody osobistego i nie płacę żadnych podatków w pl.