Wpis z mikrobloga

@tomy86: tak się składa, że mam grzałkę w boilerze i korzystam, włączenie jej w trakcie największej produkcji coś da?
@Esarmist: własnie nie widze, żeby w pobliżu jakoś sporo instalacji powstało w najbliższym czasie, w marcu jak były słoneczne dni nic się nie działo
@deewu: u nas po 2 latach zaczęło się 15 kwietnia tego roku. Co najlepsze, falownik wyłącza się tylko rano do godziny 11 i po godzinie 16, podczas największego słońca chodzi bez problemu. Poszło zgłoszenie do Taurona, że coś jest nie halo. Dziś się okazało, że sąsiadowi, który nie ma fotowoltaiki miga światło w piwnicy od miesiąca w tym samym czasie co dwóm innym wyłącza się w tym samym czasie falownik, najprawdopodobniej
@deewu: tauron nie ma jak odebrać takiego lokalnego nadmiaru prądu z tego co wiem, po prostu za dużo producentów a za mało odbiorców i do tego brak opcji magazynowania
tak się składa, że mam grzałkę w boilerze i korzystam, włączenie jej w trakcie największej produkcji coś da?


@deewu: zwiększysz autokonsumpcję ale czy to coś da..? Wydaje mi sie że tak. @tester_wykopu dobrze godOm?
tauron nie ma jak odebrać takiego lokalnego nadmiaru prądu z tego co wiem, po prostu za dużo producentów a za mało odbiorców i do tego brak opcji magazynowania


@darek-jg: jak nie ma, transformator działa w obie strony - jak po stronie napięcia niskiego będzie za dużo to energia przepłynie na stronę napięcia średniego
tak się składa, że mam grzałkę w boilerze i korzystam, włączenie jej w trakcie największej produkcji coś da?


@deewu: Jak najbardziej tak, jeżeli będzie pobór prądu przez urządzenia to obniża napięcie w sieci. Oprócz tego autokonsumpcja jest bardziej korzystna, bo nie masz straty 20% w rozliczeniu. Więc jak masz bojler to dobrym sposobem będzie ustawienie czasowego grzania w godzinach 11-13 na przykład (zwykły taki czasowy regulator co się wkłada w gniazdko).