Wpis z mikrobloga

@tomy86: tak się składa, że mam grzałkę w boilerze i korzystam, włączenie jej w trakcie największej produkcji coś da?
@Esarmist: własnie nie widze, żeby w pobliżu jakoś sporo instalacji powstało w najbliższym czasie, w marcu jak były słoneczne dni nic się nie działo
  • Odpowiedz
@deewu: u nas po 2 latach zaczęło się 15 kwietnia tego roku. Co najlepsze, falownik wyłącza się tylko rano do godziny 11 i po godzinie 16, podczas największego słońca chodzi bez problemu. Poszło zgłoszenie do Taurona, że coś jest nie halo. Dziś się okazało, że sąsiadowi, który nie ma fotowoltaiki miga światło w piwnicy od miesiąca w tym samym czasie co dwóm innym wyłącza się w tym samym czasie falownik,
  • Odpowiedz
@deewu: tauron nie ma jak odebrać takiego lokalnego nadmiaru prądu z tego co wiem, po prostu za dużo producentów a za mało odbiorców i do tego brak opcji magazynowania
  • Odpowiedz
tak się składa, że mam grzałkę w boilerze i korzystam, włączenie jej w trakcie największej produkcji coś da?


@deewu: zwiększysz autokonsumpcję ale czy to coś da..? Wydaje mi sie że tak. @tester_wykopu dobrze godOm?
  • Odpowiedz