Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
Co sądzicie o takim pomyśle na bota, nazwijmy go roboczo L’Osservatore Prawako (L'OP). Zbiera on dane o wyskakujących znienacka zielonkach spamujących ruską propagandą, szczujących na Ukraińców, promujących konfederację, wiecie - the usual ( ͡º ͜ʖ͡º).

Zielonka pod lupę L'OP trafia gdy "nominuje" go do tego jakiś zaufany (będący na whitelist bota) użytkownik poprzez wołanie typu

@LOsservatorePrawako: obserwuj @prawckazielonkanr2137


Po niechybnym banie dla zielonki L'OP mógłby wołać zainteresowanych użytkowników chętnych do dodania wpisu w #stobanowdlaprawakow, opublikować dane o tym ile i jakich znalezisk zielonka zdążyła wykopać/zakopać (szczególnie interesujące mogłyby być dane o tagach i autorze danego znaleziska ( ͡º ͜ʖ͡º)). Widziałbym tu nawet potencjał na mały konkurs a nawet grę, gdzie można być obstawiać czas jaki naszym zdaniem minie od "obserwuj" do "ban" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Pomysł ten wpadł mi do łba po komentarzach @Frasad, @NoJakNieJakTak, @jankes83 oraz @maximilianan w tym wpisie - pozdrawiam Mirki i mam nadzieję, że nie macie mi za złe wołania ()

  • 9
@MglawicaKraba: dla mnie sztosik, sam kiedyś chciałem zrobić spis w tym temacie, ale uznałem, że za dużo tego się przewija, a ja jestem zbyt leniwy. Potem można by np. zgarniać statystyki średniego czasu życia takiego konta, średniej aktywności i używanych tagów (bo nowe zielonki już się zorientowały, że spam na jednym tagu to szybki ban - lepiej przy okazji spamować na tagach giełda, przegryw, patostreamy, mirkokoksy czy inne popularne, niezbyt podejrzane
@MglawicaKraba: Imo przydałaby się strona/appka pokazująca mapę najczęstszych interakcji między użytkownikami i tagami xD

Jak zielonka mająca konto 4 dni magicznym sposobem wykopuje znaleziska jakiejś np. kleopatrixx, plusuje jakieś szurskie wysrywy i regularnie wypowiada się na tagach typu #bekazlewactwa to fajnie by było jakby to było pokazane na takim wykresie powiązań

Jakbym miał dłuższego kuca to bym coś takiego zrobił, niestety jestem upośledzony programistycznie