Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
Hejko :)

W końcu mam coś dla lubiących pnpki () od niedawna gram sobie w "Four Against Darkness". Nie jest to taka scricte gra typu pnp, ale potrzebujesz kartki, długopisu i kości by w nią grać, więc mają coś wspólnego.
W grze wcielamy się w czterech dzielnych bohaterów, którzy przemierzają lochy w poszukiwaniu skarbów. Na każdym kroku może czyhać niebezpieczeństwo!
Gra jest przeznaczona dla jednej osoby. Ilość stron instrukcji do "Four Against Darkness" może przerazić, ale całe szczęście nie trzeba tu nic drukować (wystarczy mieć ją pod ręką w wersji elektronicznej). W grze bazujemy na wynikach kości, które mają swoje znaczenie w różnego rodzaju tabelkach. Ponadto sami rysujemy lochy, po których wędrują nasi bohaterowie (naprawdę nie trzeba nic drukować ʕʔ)
Na zdjęciu poniżej jest fragment mojego lochu - jestem jeszcze w trakcie kampanii. Przygotowanie bohaterów i rozegranie tych kilku pomieszczeń zajęło mi jakieś 40 minut, więc jest to trochę dłuższa przygoda, zapewne na kilka podejść. Nie ma ograniczenia pod względem ilości rozegranych kampanii, więc ta przygoda może trwać bardzo długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do plików na BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgame/197097/four-against-darkness

Link do przykładowej rozgrywki na YT:
https://youtu.be/tqMZMijR0Ys

Wspaniałego piąteczku Wam życzę! ()

#pnprozowej #pnp #printandplay #grybezpradu #rpg oraz #hobby
Grayish_Starling - Hejko :)

W końcu mam coś dla lubiących pnpki (。◕‿‿◕。) od niedawna...

źródło: comment_1652438335Tv87rsTuTsAkWPfLoy5gbv.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Grayish_Starling: w dodatku za naprawdę niedużą cenę https://www.empik.com/czworo-przeciw-ciemnosci-livingstone-ian,p1284502121,ksiazka-p, a rozrywki z tego jest na bardzo długo. Można grać samemu ale można też skrzyknąć znajomych. I co najlepsze (a co jest często największym problemem przy graniu w typowe rpg) jak ktoś nie przyjdzie to można bez problemu zagrać bez niego albo i znowu solo. Nie ma też problemu z tym, że ktoś musi być Mistrzem Gry.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: może być solo ale może być z ekipą a ekipa może być mała albo duża. Nie musi być MG ale jak ktoś to lubi to można i tak. I z gry na grę można między takimi sposobami grania skakać.
  • Odpowiedz
  • 3
@Grayish_Starling ej, sprynte xD
Ja za dzieciaka "bawilem się" w strategie z mapą i rocznikiem statystycznym. 10% ludności to przyrost żołnierzy w danym kraju. Gra podobna do Risk, ale dochodzilo jeszcze rzut kością 1k6 (juz nie pamietam co oznaczał xD). Potem jeszcze modyfikowalem zasady, dodawalem karty do gry (zwyczajne, kazda miala okreslony losowy event). Ogolnie jak kiedyś znalazlem zapiski z tego, to zajmowaly prawie 60 stron zeszytu, bo liczylem wojska z pobitych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Grayish_Starling: nie wiem jak angielska wersja ale mam te wydanie polskie i jest tak okropnie czasami napisane. Skacze od zasad do zasad, kilka nielogiczności, jakieś 90 stron suchego tekstu z małą ilością przykładów. No i nie postarali się ono z tymi klasami postaci, no bo klasa postaci krasnolud albo elf to taka beka xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Grayish_Starling: Zajebiste. Szukałem jakiegoś RPG to ogrywania solo, ale w sumie to jest nawet ciekawsze. 27zł w Empiku nie pieniądz. Dzięki
  • Odpowiedz