Wpis z mikrobloga

Dlatego stali się potęgą


@vrim: i co im z tej potęgi jak młodzi nie chcą się rozmnażać i do tego jeszcze dosyć popularnym sposobem spędzania tam czasu jest samobójstwo?
@djtartini1: Buddyjscy mnisi złazili "ze świętej góry" po ukończeniu dorosłości do miasta i rozrabiali albo robili głupie rzeczy bo nie byli nauczeni żyć w mieście i nie mieli przy sobie żadnych pieniędzy. To nie jest takie proste jak się wydaje. Nie wiem czemu w Polsce o tym nie uczą.
Dlatego stali się potęgą, a sjestujacy Hiszpanie toną w długach i czerwonym syfie.


@vrim: Sprawdź listę najbardziej zadłużonych krajów świata w procentach własnego PKB - i już tak różowo nie jest (chociaż Hiszpania też wypada słabo w tym rankingu).
To nie jest takie proste jak się wydaje. Nie wiem czemu w Polsce o tym nie uczą.


@SarahC: No to nie jest takie proste jak się wydaje z wielu powodów- buddyjscy mnisi Sohei w Japonii byli również brutalnymi wojownikami do wynajęcia i wbrew temu co się sądzi powszechnie zabijali. Tylko prowadzili również komuny gospodarcze w których chłopom żyło się dużo lepiej niż u panów feudalnych i chłopi uciekali do nich.
djtartini1 - > To nie jest takie proste jak się wydaje. Nie wiem czemu w Polsce o tym...
@Dr_Manhattan: 3 najwieksza gospodarka swiata. roznica jest taka, ze japonczyki pewnie ten dlug wykorzystaja na rozwoj i inwestycje, a nie na socjal i madki z rzabki i w koncu go sie pozbeda.

To jak sterowalni są Japończycy to głowa mała. Nawciskali im jakieś bajki o honorze i zaangażowaniu i jak kiedyś byli gotowi wypruć sobie flaki bo im daimio kazał XD tak teraz dadzą sobie nawet nasrać do ryja bo szef
pankalmar - @Dr_Manhattan: 3 najwieksza gospodarka swiata. roznica jest taka, ze japo...

źródło: comment_1652512630wpqmCik9iJUZzna7xAkpZr.jpg

Pobierz