Wpis z mikrobloga

3 miesiące temu miałem rozmowę z kumplem, który zachwycal się ppk i że takie wzrosty osiąga.

Dzisiaj jak go zapytałem jak tam somsiedzie portfel na ppk to jakoś dziwnie cichy był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda
  • 10
  • Odpowiedz
3 miesiące temu miałem rozmowę z kumplem, który zachwycal się ppk i że takie wzrosty osiąga.

Dzisiaj jak go zapytałem jak tam somsiedzie portfel na ppk to jakoś dziwnie cichy był ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kubas_782: Na emeryturę nie inwestuje się krótkoterminowo. Jakbyś kupił S&P500 na samej górce 2008 roku to i tak dzisiaj (po spadkach) miałbyś 250% zwrotu.
  • Odpowiedz
  • 0
@rzep: Tutaj rozmowa szła o to, że on nic nie robiąc miał zyski, a ja musiałem pilnować swojego portfela.
Ja dziś mam +15% rok/rok, a on tak samo ale na minusie.
  • Odpowiedz
Tutaj rozmowa szła o to, że on nic nie robiąc miał zyski, a ja musiałem pilnować swojego portfela.

Ja dziś mam +15% rok/rok, a on tak samo ale na minusie.


@kubas_782: No i w długim terminie większość pasywnych inwestorów pokonuje tych grających aktywnie.

Do tego dolicz czas poświęcony na to co robisz i ile tak naprawdę zarabiasz "na godzinę". Co innego jak inwestujesz portfolio wartym 1 mln dolarów, co innego jak
  • Odpowiedz
Ale ty wiesz jak działa PPK? Co z tego ze fundusz w który inwestuje jest obecnie na - skoro i tak jest dużo więcej do przodu niż ty z swoimi +15% rok/rok. Z ciekawości zalogowałem się na swoje PPK:
Moje wpłaty: 6 282
Aktualna wartość: 10 421

Mimo ze fundusz jest obecnie na -10% to sobie policz jaki to jest zysk rok/rok xD
  • Odpowiedz
@kubas_782
Zgadzam się z vasco0, że powinieneś się najpierw dowiedzieć jak działa PPK.
Chyba 13 miesięcy jestem w PPK, fundusz tak jak u niego jest na minus ale
Mój wkład: 1319zł
Aktualna wartość po spadkach: 2187zł

Jakby tego nie liczyć to jestem na plusie
  • Odpowiedz