Wpis z mikrobloga

KTÓRY NIEBIESKI PASEK SIEDZI PRZED KOMPEM Z WŁĄCZONĄ LUTOWNICĄ I KILKOMA DATASZITAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM W WIEKU LAT DZIESIĘCIU JAK NIE WIĘCEJ ZAMIAST GRAĆ W BILARD Z RÓŻOWYM PASKIEM I SKŁADA KOLEJNE URZĄDZENIE ZDOLNE URATOWAĆ ŚWIAT KTÓREGO BUDOWY NIKT POZA NIM NIE ZROZUMIE BO NIKOMU O NIM NIE POWIE I MA W SUMIE WYLANE DZIŚ NA ZNAKI INTERPUNKCYJNE DZIĘKI CZEMU NIE ZROZUMIECIE POŁOWY TEGO BEŁKOTU A MOŻE JEDNAK ZROZUMIECIE

1 JA

2 CZY TY NIE WIEM

3 TEN CO JEDNAK GRA TO NIE

#pitoszakstyle #ratujswiatzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: TERAZ ŚLEDZĘ MIRKO ROBIĘ STEROWNIK DWÓCH PODWÓJNYCH PRZEKAŹNIKÓW I DWÓCH WYŚWIETLACZY LED SIEDMIOSEGMENTOWYCH W OPARCIU O DANE Z DWÓCH CZUJNIKÓW TEMPERATURY ZAINSTALOWANYCH NA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA ZA POMOCĄ MIRKOKONTROLERA ATTINY OSIEMDZIESIĄT PIĘĆ I WYMYŚLIŁEM JAK STEROWAĆ OSIEMNASTOMA PINAMI IO ZA POMOCĄ DOSTĘPNYCH TRZECH W MIRKOKONTROLERZE JESTEM Z SIEBIE ZADOWOLONY A CZEMU PYTASZ
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: To akurat jest ciekawe. Jedno takie już działa u rodziców w mieszkaniu i stwierdzam, że bardzo pomaga. Ręczne sterowanie pompą/zaworami jest upierdliwe. A mój sterownik nie dość, że radzi sobie wyśmienicie ze sterowaniem pompą (ta jest bardzo daleko od pieca) to jeszcze będzie pokazywał temp. w zbiorniku i na obiegu i będzie kosztował mniej niż 100zł.
  • Odpowiedz
JAK STEROWAĆ OSIEMNASTOMA PINAMI IO ZA POMOCĄ DOSTĘPNYCH TRZECH


@Analityk: nie ogarniam. To w końcu masz osiemnaście czy trzy? Jak można sterować pinami, pinami? XD W ogóle nic nie rozumiem...
  • Odpowiedz
@bartoneczek: Dwa termometry to dwa wyprowadzenia input-output. przekaźniki to też dwa - przez tranzystory, i do tego chodzi 14 LED'ów w wyświetlaczach 7-segmentowych. mam 3 piny - dwa idą na magistralę I2C i sterują dwoma ekspanderami 8-bit. jeden zostaje na termometry. Czyli w sumie 17 nie 18.
  • Odpowiedz