Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam #trawnik ~150 m2, założony rok temu na mieszance Biovita Sportmix. Stan oceniam na solidne 2/10 tj. placki gołej ziemi pomiędzy kępkami trawy, chwasty, mech, no dramat jednym słowem.
W perspektywie 3-4 lat planuje założyć trawnik od nowa, ale na ten moment chciałbym jakkolwiek podratować to co jest. Oczywiście nie oczekuję efektu typu "dywan".
Wstępnie plan działania jest taki:
- wertykulacja,
- nawóz,
- dosianie trawy.

I tu mam kilka pytań:
1. Czy połowa maja to dobry moment na regenerację trawnika? Podejrzewam, że to trochę za późno...
2. Czy roczny trawnik można traktować wertykulatorem? Gdzieś czytałem, że młodych trawników się nie wertykuluje, ale mój jest w takim stanie, że chyba wiele gorzej nie będzie ;)
3. Jaki nawóz? Gdzieś widziałem nawozy do trawników z chwastami/mchem, faktycznie się coś takiego sprawdza?
4. To pewnie trochę wynika z punktu 2, ale kiedy nawozić? Przed dosianiem? Po? Razem z nasionami?
5. Zastosować jakiś oprysk na te chwasty/mech? Jeśli tak to w jakiej kolejności?
6. Jaką mieszankę dosiać? To co jest (Sportmix), czy do zagęszczenia lepiej wybrać coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc!
  • 2
@k433: 1. jak będziesz podlewał to da radę
2. jak jest rzeź to nie ma co płakać - najwyżej będzie gorzej
3. nawóz moim zdaniem obojętny
4. nie wiem
5 Mniszek jest ze mną od lat i daje radę
6. I wszystko się rozbija o pieprzone sportowe trawy. Moim skromnym zdaniem to one się nie nadają na ogród - może je trzeba jakoś specjalnie traktować, walcować czy #!$%@?. W tym roku
@k433:
1. żeby nie lać za dużo wody ja bym zostawił na jesień
2. jak przedmówca
3. yara mila, polifoska start,polifoska 6
4.przed ale nie bezpośrednio tylko żeby nasycić glebę składnikami pokarmowymi
5. chwastox trio to samo co mniszek i taniej
6. mieszanka sportowa to inne rodzaje traw niż gazonowe