Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem nosić #okulary mam jednak problem z brudem xD
Mam chyba jakąś nerwicę natręctw, ale oksy muszą być idealnie czyste inaczej dostaję białej gorączki xD
Czym czyścicie okulary? Moje są ciągle jakieś tłuste i pozacierane, przeszkadza mi to.
Miał ktoś kiedyś problem z tym filtrem do wycięca światła niebieskiego (do komputera)? Dałem się trochę namówić, bo jednak dużo pracuję przy kompie i telefonie, a teraz żałuję, bo widzę świat na żółto jak w amerykańskich serialach pokazują Meksyk, a oczy też mi się męczą bardz. Dawałem innym osobom oksy do testów, ale mówią, że chyba dramatyzuję xD

#optyk
  • 19
@prnppp mydło zwykłe dove i pod letnią wodą i potem do sucha mikrofibra - myję tak co 2 dni. Noszę od jakichś 3 lat i też mi bardzo przeszkadza brud xd a co do filtru światła niebieskiego mam podobno u siebie z jakieś firmy, która produkuje szkła które nie przekłamują barw, tj widzę bez tego żółtego filtru. Ile w tym prawdy, że faktycznie działa. Któż to wie xd Patrząc na przód szkieł,
@prnppp no raczej. Na sucho możesz porysować sobie okulary na dłuższą metę drobinkami jakimiś, więc polecam pod kranem, tylko najlepiej letnia temperatura żeby była
@prnppp: wtedy zostaje już tylko specjalny płyn jak ktoś wspomniał wyżej, ale podczas mycia wodą możliwe jest zarysowanie szkieł przez kamień, dlatego ja staram się tego unikać ¯\_(ツ)_/¯
@prnppp: ściereczka z mikrofibry, a raz w tygodniu płyn do mycia naczyń + woda i na sucho ręcznikiem papierowym. Jeśli barwi Ci się świat na żółto to jakiś szajs, a nie filtr światła niebieskiego Ci wstawili :D okulary z takim filtrem po prostu mają niebieskawą poświatę jak pada na nie światło.
najlepsza zawsze jest ta ściereczka z mikrofibry, którą dostaje się przy zakupie okularów


@mkxkdc: @prnppp: A mnie ta ściereczka zawsze g. daje. Najlepszym patentem jest, jak ktoś już wyżej wspomniał, umycie ich mydłem i opłukanie wodą. Ja zostawiam do przeschnięcia i jeszcze się nie zdarzyło żeby były jakieś smugi :)
@prnppp: czyszczenie płynem od optyka, najlepiej bez alkoholu, do tego mikrofibra. Całe okulary możesz umyć wodą z ludwikiem żeby nie były tłuste i osuszyć ręcznikiem papierowym.

Co do filtra blue to występuje w różnych "smakach". Są filtry blue block, pasmowe wycinające szkodliwe światło niebieskie i soczewki, które nie powodują odbierania kolorów w ocieplonej tonacji. Ja noszę szkła Hoya HVL BL, które mają filtr pasmowy i bardzo delikatnie ocieplają obraz.