Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś kto ogarnia temat olejów silnikowych? Mam hondę z USA i wiem że od początku przez 150 tys był zalewany 0w20 tak też zaleca producent. Słyszałem jednak ze w naszym klimacie zaleca się 5w30. Co wybrać i dlaczego ten a nie inny?
#samochody #olej
  • 13
  • Odpowiedz
@Antoni_Kosiba: W instrukcji powinieneś mieć zakres temperatur i jakie oleje do nich stosować. Z tego co pamiętam u mnie to 0W30 miał tak duży zakres, że poza texasem i syberią nie warto było go zmieniać
  • Odpowiedz
@Antoni_Kosiba: Heh jakas inna fotka mi sie wczesniej załadowała. Pewnie edytowałeś post.

Skad informacja ze 0w20 ma jakis mniejszy zakres? W instrukcji jest napisane ze zawsze masz lać 0w20. Nie ma co tego rozkminiac
  • Odpowiedz
@Antoni_Kosiba: Przekombinowujesz ta kwestie. Masz jasno podane w instrukcji jaki olej masz lać. Stany to nie mars. Tak maja każdy rodzaj klimatu, wiec czym niby miała byś sie Polska wyróżniać. Producent przewidział tylko jeden olej i naprawdę tutaj nie ma sensu sie dalej nad tym zastanawiac.

Producent lepiej wie jaki olej ma być zalany. Jakby dopuszczał inne oleje donośnych warunków to by to był napisane
  • Odpowiedz