Wpis z mikrobloga

1. Która piosenka w wersji albumowej wam się najbardziej podoba? Mi zdecydowanie najbardziej Włochy. Serio. Wiem ,że wielu osobom ta piosenka się nie podoba.. Przy pierwszym przesłuchaniu nie podobała mi się .Jakoś jej nie załapałem od razu. Przy drugim zaciekawiła mnie a przy trzecim czy czwartym przesłuchaniu zaczęła mi się bardzo podobać i uznaje ją za najlepszą na tej Eurowizji. Wiadomo jednak ,że na Eurowizji nie trzeba mieć wcale najlepszej piosenki ,żeby ją wygrać. Oczywiście musi być spełnione kilka kryteriów ,aby mieć realną szansę na zwycięstwo. Liczy się dobra piosenka, dobry wokal , dobra inscenizacja ,scenografia, wizualizacje, choreografia i ewentualnie żeby tekst piosenki nie był zbyt banalny. Przy włoskiej propozycji w wersji na żywo z tego co widzę jest tylko ta świetna piosenka ,ale pozostała reszta już leży. Jedynie gra świateł jest całkiem niezła ,ale nic więcej. Oni podczas śpiewania sprawiają wrażenie mocno zmęczonych

2. Jak myślicie, co może w tym roku wygrać? Oczywiście marzę o zwycięstwie Krystiana Ochmana. Oczywiście jest na to szansa bo mamy bardzo mocną propozycję ,ale konkurencja też jest silna. Jeszcze kilka dni temu obstawiałem Szwecje ,ale po dzisiejszych próbach Wielkiej Piątki faworytem jest według mnie Hiszpania. Z tego skrótu próby widać ,że ona powtarza choreografie, którą miała w preselekcjach , gdzie poszło jej rewelacyjnie. Choreografia jest na bardzo wysokim poziomie. Ona ma sporą charyzmę- moim zdaniem zdecydowanie największą spośród wszystkich uczestników Eurowizji. . Piosenka po 3 przesłuchaniach mi się spodobała chociaż uważam ,że jest jakieś 8 czy nawet 9 lepszych piosenek ,ale tutaj jednak wszystko jest perfekcyjnie dopracowane. W dodatku właśnie jej spora charyzma może przesądzić o jej zwycięstwie a wiadomo nie od dziś ,że ludzie w televotingu i spora część jury na Eurowizji zawsze chętnie głosuje na charyzmatycznych wykonawców z dobrą piosenką.

#eurowizja
  • 4
@bardzospokojnyczlowiek: mi coś w występie Wielkiej Brytanii brakuje i nawet nie potrafię określić co. Wydaje mi się ,że ich wynik może być dość skrajny .W sensie ,że albo będą w pierwszej piątce albo na miejscach 20-25. Chyba nie będzie średniego wyniku. Zaskoczony jestem Niemcami bo ich wokalista dość wyraźnie poprawił wokal . Piosenka brzmi lepiej a jest też fajnie zrobiony staging. Raczej nie będzie 0 pkt tak jak wróżono temu występowi,