Wpis z mikrobloga

Ale przynajmniej się skończy to nieustające jęczenie pt. czemu MON nie kupuje "super" dronów z WB.


@Thorkill: dziatwa naogladała się filmików propagandowych i już wie że zmierzch czołgów nastąpił, dlatego tym bardziej zadowolona będzie z powodu zakupu setek dronów kamikadze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wyszedl jakiś film z nieudanego ataku warmate


@Lucider5: Nie. Wyszedł film z nieudanego ataku Switchbladem 300. Tutaj link: https://twitter.com/RALee85/status/1522573394855743488

ale Ty chyba nie wiesz jak drony działają xDD

@SmutnyAnonekSuchodolski: Tak, wiem w teorii drony typu amunicja krążąca maja krążyć już w powietrzu i czekać. A teraz zobacz sobie specyfikacje drona Warmate 2 z wiki. Czas krażenia maks. 120 min. Pułap maks 1,5 km. Czyli Warmate długo krążyć nie może i
@szasznik: nikt nie ma setek dronów samobójców sprzężonych z dronami zwiadowczymi, stanowiskami kierowania ogniem i artylerią na takim dystansie. Nie chodzi o drony, ale cały system.
Do tego możliwości systemu będą zwiększane, m.in. przez zwiad F35 czy HIMARS
To nie krytykuj

@DanyDwaBanany: Ok, już nie będę. Poczekam aż to wyrzeźbią. Po prostu nie mam kompletnie zaufania do firmy, która postanowiła opłacać całą branże dziennikarzy wojskowych żeby uprawiać agresywny marketing i pokazywać jakie świetne drony rzekomo robi.
Jak masz dobre produkty to nie musisz takich rzeczy robić. Turecki Baykar nie musi wykupywać reklam w pisemkach o sprzęcie wojskowym, żeby przekonywać wszystkich jakim świetnym dronem jest TB2.

nikt nie ma setek
te drony niby mają zasięg 100km, ale jeśli użyją Warmate-2 to może być 240km :)

No i prędkość maks 150 km/h, więc przez około godzinę albo i więcej będą dolatywać do celu ;)


@Thorkill: nikt tego nie będzie wypuszczał 100km od celu. Chyba, że jako dodatkowy zwiad, to nie są Reapery. Wyrzutnie i tak najczęściej sa blisko frontu więc realny czas operacyjny obstawiam na 20 minut.
Wyrzutnie i tak najczęściej sa blisko frontu


@Stitch: Taki system jest bezsensu, to nie może być blisko frontu, ten cały system musi działać co najmniej 20-30 km od frontu aby nie być narażonym na artylerie nieprzyjaciela. Żeby to osiągnąć prędkość przelotowa drona kamikadze musi być wysoka. Potem jak doleci już w rejon frontu może to być te 150-200 km/h (choć lepiej żeby było więcej) z silników elektrycznych czy spalinowych żeby "krążyć".
@Thorkill:

Po prostu nie mam kompletnie zaufania do firmy, która postanowiła opłacać całą branże dziennikarzy wojskowych żeby uprawiać agresywny marketing i pokazywać jakie świetne drony rzekomo robi.


I bardzo dobrze. Prywatna firma i walczy o klienta.
Nie jak pgz - opowiadają, że chcą Borsuka sprzedać na Słowację, a promocji zero.
i walczy o klienta.


@DanyDwaBanany: Ta walka o klienta w ich przypadku oznacza najczęściej nadymanie się, tworzenie czarnego pr wobec konkurencji i stosowanie taktyk monopolistycznych patrz kwestia Topaza w WP i jego integracji z innymi systemami wskazanymi przez wojsko.
A no i zapomniałem o jeszcze jednym: kłamstwa. Tak jak wczoraj Wilk po mieszanych reakcjach na twiterze gdy ludzie poznali porażającą cenę tego systemu, zaczął ściemniać że to nie chodzi o Warmate
Thorkill - > i walczy o klienta.

@DanyDwaBanany: Ta walka o klienta w ich przypadk...

źródło: comment_16519472128WykMm2p9PKYylknymZviA.jpg

Pobierz
@DanyDwaBanany: Czyli reasumując to nie będzie bieda klon Haropa, na co przez parę godzin miałem nadzieje (powiększony Warmate 2 z 15 kg głowicą bojową, wykorzystujący przyspieszacze rakietowe na wyrzutni), tylko to co było wcześniej. A wcześniej był średnio udany i koszmarnie drogi w porównaniu z pierwowzorem klon izraelskiego systemu Skystriker.