Wpis z mikrobloga

@Karbon315
@ks2m
@Arcyksienciuniu
@buonaparte
@PanBulibu
Pytam ponieważ miałem dzisiaj taką sytuację, że zaparkowałem na takim miejscu gdzie obok pakowała się rodzina z dzieckiem i zwrócili mi uwagę że nie mogę tu parkować. Pani bardzo żywiołowo zareagowała na moje milczenie i puściła pełny wozek z zakupami który grawitacyjnie stoczył się na jezdnię i #!$%@?ął jakiś samochód przejeżdżający po parkingu. A pan zadzwonił na policję bo chyba miał samochód w leasingu (Audi A8). A
  • Odpowiedz
@ks2m @wypokk_ pech chciał że wózek z relatywnie mała prędkością za to dużym impetem jak na nadjeżdżający samochód zbił reflektor w Audi jakiegoś laserowego matrixa czy czy coś i lampka kosztuje więcej niż ich samochód plus to co mieli w wózku, więc na przeniesienie własności na rzecz poszkodowanego się pani nie zgodziła cały czas obwiniając mnie parkującego na rzeczonym miejscu
  • Odpowiedz
@wypokk_ nie znam jej danych bo poszedłem na zakupy kupiłem sobie czteropak książęcego IPA w puszce i dwa steki na weekend, a jak wróciłem to nadal czekali na policję. Więc nie chcąc blokować miejsca pod samym wejściem wrzuciłem wsteczny i odjechałem. Nikt mnie nie pytał o dane i ja innych również.
  • Odpowiedz
@profesorzarzadzaniazgliwic: no to raczej policjant ją wyśmiał i teraz ona musi kombinować jak się spłacić
chyba że spisała numery i dostaniesz pismo to będziesz się tłumaczyć że nie wzywała wobec Ciebie policji i nie miales obowiazku zostac na miejscu
tak czy inaczej nie ma szans na przegranie takiej sprawy
  • Odpowiedz
@wypokk_ myślę że nie tylko spisała numery, ale mam podejrzenie że policja w takich sprawach może zabezpieczyć zapis monitoringu z kamer obiektu. I na nich będę ja, parkujący na miejscu dla rodziny, wysiadając samemu itd. nie mam dzieci więc tłumaczenie że pojechałem po coś dla dziecka odpada. Poprostu stanąłem na tym miejscu bo było mi tak wygodnie i nie mam tu żadnego innego wytłumaczenia
  • Odpowiedz
@profesorzarzadzaniazgliwic: policja z punktu widzenia prawa o ruchu drogowym cię nie ukara bo nie ma mandatu za niedostosowanie się do znaku „parking - miejsce zastrzeżone dla kobiety z mężczyzna poniżej 180cm wzrostu” bo takiego znaku po prostu nie ma w rozporządzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego gdyby był to parking miejsce zastrzeżone lub miejsce zastrzeżone dla osoby niepełnosprawnej
  • Odpowiedz