Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś sposób, żeby na starszym #mac działała mi firmowy #microsoft 365 poczta ?
Dostaję błędnego użytkownika/hasło przy dodawaniu konta "exchange".

Na nowym Mac działa. Pewnie chodzi o jakąś ichnią metodę autoryzacji?
Próbowałem wygenerować hasła aplikacji, ale dalej nie działa.
#exchange
  • 12
  • Odpowiedz
@rtpm: Masz kawę? Bo bez fusów ciężko wróżyć.
Co to starszy mac? Generalnie exchange jest obsługiwany od dość dawna.
Czy jesteś administratorem exchange lub czy jesteś pewien ze nie ma ograniczeń po stronie serwera?
Jeśli nie to zgłoś się do administrator.
  • Odpowiedz
  • 0
@clas: Jestem administratorem. IMAP niby dla każdego włączony. Nie wiem jak z tymi hasłami. Czy hasłami do konta czy hasłami do aplikacji które można sobie wygenerować ? Rozumiem ze te hasła do aplikacji można tylko generować jak się aktywuje MFA czyli wiele metod autoryzacji ? Próbowałem co prawda tym wygenerowanym hasłem do aplikacji ale dalej nie działa. Błąd z autoryzacją.
  • Odpowiedz
@clas: Jestem administratorem. IMAP niby dla każdego włączony. Nie wiem jak z tymi hasłami. Czy hasłami do konta czy hasłami do aplikacji które można sobie wygenerować ? Rozumiem ze te hasła do aplikacji można tylko generować jak się aktywuje MFA czyli wiele metod autoryzacji ? Próbowałem co prawda tym wygenerowanym hasłem do aplikacji ale dalej nie działa. Błąd z autoryzacją.


@rtpm: Ale to jest IMAP czy exchange?
  • Odpowiedz
@clas: To są konta w ramach usługi Microsoft 365. Próbuje IMAP dla poczty.


@rtpm: Ok. Hasła do aplikacji to zupełnie inna bajka.
Czy możesz na zalogować się na office.com za pomocą danych które są do poczty?
  • Odpowiedz
  • 0
@clas: Hasłem do konta, które definiowalnej przy zakładaniu konta tak. Tym haslem tez mogę się do poczt zalogować na iPhone czy nowych Mac wybierając Exchange jako typ konta. Przekierowuje do wężowej kontrolki logowania. Pewnie jakiś oauth2 ustala. W starszych Mac nie ma tej autoryzacji wężowej i odrzuca hasło po wpisaniu jej w polu hasła czy to przy wyborze konta exchange czy ręcznie jako IMAP z odpowiednimi wartościami dla serwera IMAP /
  • Odpowiedz
@thority: To jakiś starszy, ale w Thunderbirdzie tez nie mogę IMAPa skonfigurować? Nawet jakbym już ręcznie chciał dodać. Odrzuca hasła.
  • Odpowiedz
@thority: Pewnie coś koło 2012-2014. Pracownik ma, teraz nie wiem dokładnie. Wiem na pewno, że na nowych działa. Nie wiem nawet jaką ma wersję systemu. Chyba Sierra
  • Odpowiedz
@thority: spox, dzięki. Ewentualnie w wolnej chwili IMAP w thunderbird (sam konfiguruje domyślnie IMAP'a jak się nie ma dodatku odpowiedniego do Exchange).
  • Odpowiedz