Wpis z mikrobloga

Mirki jesteście ostatnią deską ratunku zanim zerwę umowę z tą pożal się boże firmą. Przez pewien czasy było spoko, teraz średnio raz na 10 minut connectbox od upc sam sie resetuje, nieważne ile urządzeń jest podłączonych, czy siedze tylko na kompie czy i ja i narzeczona korzystamy z internetu w tym samym czasie, router od kilku dni resetuje sie kiedy chce.

Skontaktowanie się z upc granicy z cudem, na infolinii wirtualny asystent który nie ogarnia zapytania i ciagle powtarza to samo, pisząc na mess przekierowują albo na czat z konsultantem (oczywiście też nie da się w jakikolwiek sposób połączyć, non stop każdy konsultant jest zajęty) albo przekierowują do zadzwonienia na infolinie...

Ktoś ma jakiś pomysł co może powodować takie resety? Jakiś czas temu było podobnie ale te resety były dużo rzadziej niż teraz, wtedy udało się na mess dogadać z upc i przysłali technika który wszedł wymienił router, poczekał żeby sprawdzic czy się połączył i wyszedł.

#upc #internet
KariBu7 - Mirki jesteście ostatnią deską ratunku zanim zerwę umowę z tą pożal się boż...

źródło: comment_16518295348MVQlxDCjzT4C7XlXl5kcc.jpg

Pobierz
  • 17
@kuroszczur: szczerze to nie mam pojęcia, po kilku próbach przetłumaczenia asystentowi z czym mam problem zrezygnowałem a że mam tel na abonament to nawet nie wiem jak sprawdzić czy coś poszło w koszty xD
@KariBu7: sprawdz czy nie masz w routerze ustawionego automatycznego kanalu nadawania. w niektorych modelach router gdy zmienia kanal nadawania musi sie zresetowac. dzieje sie to glownie w zaszumionych srodowiskach gdzie jest duzo innych sieci wifi. najlepiej sciagnij apke na telefon wifi analyzer i zobacz jaki kanał jest najmniej zaszumiony i ustaw go w ustawieniach routera na stałe. jeżeli to nie pomoże prawdopodobnie zaszumiona jest siec operatora. wtedy polacz sie po kablu
@login10: dzięki za podpowiedź, sprawdzę w wolnej chwili, ale obawiam się że to nie pomoże bo router wywala nawet jak sam siedze na pc podłączonym kablem i nikt nie korzysta z wifi
domyslnie w routerach ustawiony jest ten automatyczny kanal nadawania i wtedy router skacze miedzy kanalem o ile dobrze pamietam 1, 6 i 11. zmiana tego kanalu powoduje reset calego routera wiec to naturalne ze jak jestes po kablu tez Cie wywala.
@KariBu7: w wifi analyzer jak zmienisz widok mozesz tez zamiast gwiazdek zobaczyć jak rozlozone są sieci. polecam wybrac jakis wolny kanał z wyłączeniem 1,6 i 11 bo zapewne z tych bedą domyślnie korzystać sąsiedzi.
@login10: jak tylko połącze się z danym kanałem w sieci 2.4Ghz to po chwili jakość kanału spada na 1/2 gwiazdki, coś musi byćnie tka u mnie, zastanawiam sie czy nie wyłaczyć w ogóle sieci 2.4 i zostawić 5.0 tylko
@login10: ogólnie to jest o niebo lepiej bo nie rozłącza na pare minut, także dziękuje bardzo, jednak czasami nadal rozłącza na 1/2sekund, chociaż taki plus że nie wywala mnie z gierek itp tylko ping troche skacze