Wpis z mikrobloga

Witam, właśnie dostałem wyrok nakazowy od sądu, ZA BRAK OKULARÓW w dniu kontroli jeden kilometr od domu, 1500zł + 6 miesięcy zabranie prawo jazdy (obligatoryjnie) + 220 opłata sądowa. Jest sens pisać apelację? Kara 1500zł mnie nie boli, ale 6 miesięcy, za coś takiego bez prawa jazdy to dla mnie przesada, gdyż mam pracę i musze też dojeżdżać na uczelnię. Tym bardziej, że brak okularów nie wypełnia jeszcze znamion prowadzenia pojazdu, "nie mając do tego uprawnienia".

#prawo
#policja
#mandat
  • 28
@spidero: @Adams_GA: A jakieś wnioski o skrócenie lub anulowanie, tego zakazu prowadzenia pojazdów jest możliwe ? Bo taką karę dostałem, jakbym jakiś wypadek poważny spowodował. Nawet za przekroczenie 50km/h nie ma takich wysokich kar. A tu taka kara wysoka za brak okularów, w dodatku z niską wadą, w terenie niezabudowanym.
@spidero: No właśnie jak to jest z tymi wbitymi okularami. Mam wadę -3,5, jak robiłem prawko w 2007 lekarz, który robił badania dokładnie o tym wiedział a dostałem bezterminowo. Innym znajomym z „ćwiartkami” na minusie dawali terminowe.
@dasdadasvv: Oczywiście że wypełnia znamiona jazdy bez uprawnień - właśnie dlatego zostałeś za to skazany ;) Od wyroku nakazowego sprzeciw możesz wnieść zawsze. Bardzo łatwo. Jeśli chcesz - spróbuj, może sędzia podczas rozprawy będzie bardziej litościwy. Albo wręcz przeciwnie... Loteria.

@kozabonzo: Prowadzenie pojazdu bez uprawnień (a tak jest traktowana jazda pojazdem nie stosując się do zawartych w prawo jazdy obostrzeń) to obligatoryjny wniosek do sądu.
@dasdadasvv: zawsze warto się odwołać, na rozprawie możesz udowadniać że np. potrzebujesz auta na dojazdy na uczelnię bo zbiorkom w twoim piździeszewie dolnym nie istnieje i musiałbyś nie wracać na noc do domu żeby zdążyć na zajęcia, a twoja wada wzroku nie utrudnia ci w żaden sposób ani jazdy, ani funkcjonowania, i jest spora szansa że ci grzywnę zmniejszą albo w ogóle dadzą sobie spokój, duża jest tutaj jednak uznaniowość sądów