Wpis z mikrobloga

Mirki którzy dostali dofinansowanie do JDG (dla bezrobotnych) albo po prostu ogarniają temat - mam parę pytanek:
1. Czy są jakieś kontrolę i jak one wyglądają?
W sensie wiem że trzeba uzupełnić wykaz sprzętu kupionego razem z fakturami i nie - nie chce tu nic kantować, chodzi o coś innego, co wyjaśnię później.
2. Czy jak składam wniosek do MUP w mieście X (tam jestem zameldowany), firmę chcę zarejestrować również w mieście X ale miejsce prowadzenia działalności wybiorę miasto Y w innym województwie to oni na to jakoś nieprzychylnie patrzą?
Bo rozchodzi się o to że mieszkam w mieście Y (nieoficjalnie) i nie wiem czy albo w ogóle mi tego dofinansowania nie dadzą albo będę musiał nakupić cały sprzęt do miasta X i go tam trzymać do czasu kontroli.
Generalnie w mieście Y mieszkam w domku jednorodzinnym i wszelkie pozwolenia na luzie mogę ogarnąć, miasto X to bloki więc trzeba sie jeszcze ubiegać o zgodę spółdzielni a koniec końców i tak tam nie będę prowadził JDG...
Także pytanie co by najlepiej zrobić w takim przypadku?
#dotacje #dofinansowanie #urzadpracy #jdg
  • 1
  • Odpowiedz
1. Czy są jakieś kontrolę i jak one wyglądają?


@alfabetaborzy: Zależy. Kontrole się zdarzają, ale są bardzo rzadkie. Po wybuchu pandemii COVID urzędy najczęściej wymagały wysłania zdjecia zakupionego sprzętu. Jeśli chodzi o faktury to i tak musisz je przedstawić urzędowi w ramach realizacji projektu.

Czy jak składam wniosek do MUP w mieście X (tam jestem zameldowany), firmę chcę zarejestrować również w mieście X ale miejsce prowadzenia działalności wybiorę miasto Y w
  • Odpowiedz