Wpis z mikrobloga

Jak wybrac używanego laptopa do 1000zl? Na co zwracać uwagę? Myślałem o którymś z Lenovo ThinkPad, ale też nie wiem którego.
Laptop ma służyć do internetu, filmów, pakietu office i jako tako żeby bateria trzymała w podróży. Najlepiej mały, 12-14cali.

#laptopy
  • 12
@nieistniejetam:kupiłeś coś? Byłbym za X230 od Lenovo i zmieścisz się w połowie budżetu. A jak lubisz grzebać i nie rajcują cię wodotryski, to nawet zaimplementujesz klawiaturę ze starym dobrym układem.

@L3gion: pomiędzy 3, 4 a 5 generacją Intela nie ma praktycznie żadnej różnicy. Różnica to jest dopiero 3, 4, 5 i dalsze, a 8.
@lansvans: Do filmów i internetu nawet, tak. Dopiero Broadwell wspiera przykładowo VP8 używany przez youtube. Dopiero Skylake wspiera HEVC. Jeśli obchodzi cię czas pracy na baterii to ważne.

Przy tych kryteriach cenowych podstawa to niska waga


A polecasz X230 który z dobrą baterią waży więcej niż wiele nowszych 13-14 calowców a na ekranie można liczyć piksele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: dlatego mówiłem, że różnica jest dopiero od 8 generacji, a to raczej poza budżetem.

A polecasz X230 który z dobrą baterią waży więcej niż wiele nowszych 13-14 calowców a na ekranie można liczyć piksele ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: dodając przy tym, że to połowa budżetu. Dla mnie podróż = wytrzymałość. Swojego X230 nie noszę w torbie czy plecaku tylko wożę luzem w walizce albo