Wpis z mikrobloga

@niochland A to nie jest tak, że on ma rację i jest jakaś konkretna procedura prezentowania flagi narodowej? Oczywiście zrobił to typowy dla siebie wieśniacki sposób ale czy nie miał trochę racji?
  • Odpowiedz
Jest sobie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


@derek_se: No jest, ale jak u siebie w oknie chcę powiesić tęczową to sobie powieszę tęczową i żaden pajac nie ma prawa tykać mojej własności bo łapie ból dupska.
  • Odpowiedz
@niochland: "Pamiętam jak liceum byłem wielkim fanem Jarka Jakimowicza. Oglądałem młode wilki chyba ze sto razy. Cały pokój miałem w jego plakatach. Chciałem być taki jak on, wyglądać jak on i mówić jak on.
Pewnego dnia zobaczyłem go jak jadł hamburgera w jednym z warszawskich maków. Wyrwałem kartkę z zeszytu i podszedłem do niego. Dukając poprosiłem o autograf, a on odwrócił się, popatrzył na mnie i żując bułkę odpowiedział tylko: "a
  • Odpowiedz
@niochland: Wyrzucił tą flagę w krzaki, jest morda pokazana także polecam zadzwonić na policje, dostanie stóweczke za śmiecenie. Nie zaboli finansowo, ale to frustrat więc ładnie będzie piał :D
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, że on ma rację i jest jakaś konkretna procedura prezentowania flagi narodowej?


@mathias94: Jeśli wywieszamy 2 flagi, to flaga narodowa ma być po lewej stronie i po takiej stronie jest (przynajmniej tak to wygląda na filmie).

Źródło: https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/zasady-wywieszania-flagi-panstwowej-czy-moge-zawsze-wywiesic-flage-panstwowa

Dodatkowo nie znalazłem żadnych zakazów wywieszania polskiej flagi z innymi, o ile zachowamy kolejność. To, że komuś się dana flaga nie podoba, cóż to już inna sprawa. Jakimowiczowi
  • Odpowiedz
@rzuf22: dodatkowe wykroczenie (teraz juz surowo karane - a Policjanci nie dopełnili obowiązków służbowych w tym momencie) to przechodzenie przez przejście dla pieszych z telefonem w ręku
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, że on ma rację i jest jakaś konkretna procedura prezentowania flagi narodowej? Oczywiście zrobił to typowy dla siebie wieśniacki sposób ale czy nie miał trochę racji?


@mathias94: No są jakieś procedury ale gdyby za ich łamanie karać to pewnie z połowa wieszających flagi by musiała zostać ukarana co efektywnie obrzydziłoby świętowanie święta flagi.
  • Odpowiedz