Wpis z mikrobloga

#morskibaweu
Pora na kolejny #gownowpis na tagu #akwarystyka w dodatku #akwarystykamorska

Tak się miesiąc temu smuciłem stratą Euphylli Glabrescens że zapomniałem o mojej Euphylli Parancora która jak widać na zdjęciu ma się dobrze, nie ma z nią problemów a w dodatku powoli rośnie. Może zacznie szybciej rosnąć jeśli zaprowadzę ład w moich działaniach i wyciągnę po raz kolejny wnioski z tego kurna w sumie drogiego eksperymentu.

Odstawiłem preparat Tropic Marine NP+ w sobotę bo podejrzewam, że spowodował zakwit bakteryjny i przyczynił się do nadszarpnięcia zdrowia moich korali SPS (Seriatopora i Montipora). Montipora po raz kolejny wybaczyła chyba mi to i znowu zaczyna pracować i zdobywać kolejne utracone terytorium swoimi polipami na zaglonionym szkielecie. No cóż, tak bywa jak człowiek się uczy i mimo najszczerszej chęci kolegów z tagu i for internetowych te błędy popełniam i zapominam o najważniejszej zasadzie - cierpliwość i powolność w zmianach.

Dziś kurier przywiózł mi preparaty Aquaforest Amino i Build które w komplecie z Vitali zamierzam dozować raz w tygodniu w poniedziałek po zgaszeniu świateł (palą się od 8 rano do 20 i od 20 do 24 5% światła niebieskiego bo zajebiście to wygląda.

Ułożyłem też na piśmie plan działań, swego rodzaju harmonogram by uporządkować moje chaotyczne działania i trzymać się jednego. Dla zainteresowanych fotę wrzucam w załączniku. Może ktoś rozczyta moje hieroglify ʕʔ

No i zdaje się, że musze dokładniej czyścić regularnie w trakcie podmian bo źle żem myślał dając syfkowi trochę swobody. No i dojrzewanie nadal trwa. Na suchej skale to idzie powoli ponoć. No i trzeba trochę wyluzować jak coś się pojawi znowu.
źródło: comment_1651503556iAhFb5pDu2M30UHluglwxq.jpg
  • 1