Wpis z mikrobloga

Mirasy, na stronie głównej mam pętle z dodanym do niej queryposts w ten sposób:

if ( $paged < 2){

query
posts( 'cat=-62&offset=1' );

}else{

}

Konstrukcja warunkowa jest zrobiona po to żeby na pierwszej stronie paginacji działał offset, a na kolejnych już nie. Jednak chcę wyrzucić kategorie o ID 62 ze wszystkich stron paginacji, nie tylko z pierwszej. Jak to zrobić? Jak w else wpisuję queryposts z samym cat=-62 to paginacja się psuje (pewnie dlatego, że queryposts) można używać tylko raz dla danego loopa. Nie mam pomysłu:( Poradzicie coś? #wordpress #php #webdev
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@npsr: @GoonSquad: to na obecną chwilę nie pomoge, głownie pracowałem na Oracle albo Postgre... generalnie musisz przejrzeć dokumentacje i poszukać odpowiedniej funkcji / zapytania.... mozesz tez sprawdzic co zwraca Ci vardump (lub printr wedle uznania) i tam szukac problemu
  • Odpowiedz
@PanKara: eee, nie jest tak źle. Można o nim wiele złego powiedzieć. Szczególnie to, że jest ciężki i chaotyczny, ale jak się go pozna (a dokumentacja jest świetna) to można na nim stawiać zarówno małe projekty jak i dziwniejsze wynalazki ;D

Ja kiedyś zrobiłem system zamówień żarcia online na wp i śmiga bez problemu do dzisiaj.

Różne cuda z nim wyprawiałem jak klient sobie zażyczył ;) Właśnie: dokumentacja to najmocniejsza
  • Odpowiedz
@npsr: no właśnie widzę, niby fajna ochrona przed sql injection ale już tutaj sporo utrudnia żeby pomóc koledze...

// to pewnie też poleci escapem mimo że nic nie zmieni

@maciejkiner: na jakiej zasadzie można wklejać kod? Generalnie rozumiem idee escapowania, ale to sprawia troche problemów w wyglądzie... cytować każdej linijki też nie bardzo jest sens, może warto pomyśleć nad czymś w rodzaju znacznika dla kodu - tak jak to
  • Odpowiedz
@PanKara: Ogólnie o PDO się opiera, ale to już dość stare rozwiązania niestety a jest tak namieszane, że właśnie: trzeba by pomyśleć dłużej niż rzucić z pamięci ;)

Do wklejania kodu zazwyczaj używam pastebin, ale właśnie @maciejkiner przydałaby się taka możliwość, bo jak widać tag nam całkiem rozbujał a wymiana kodu tutaj jest w zasadzie niemożliwa ;)
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Wiesz co, nie jest to najlepsze rozwiązanie, więc się nie sugeruj: łeb mnie boli i słabo myślę, ale

mogłoby zadziałać w query iscategory(62) - zwraca true/false czyli

if( !is
  • Odpowiedz