Wpis z mikrobloga

Jakie podejście preferujecie, lepiej kompleksowo czy wszystko do osobnych firm? Pytam pod kątem SEO, bo mam dwie oferty, bardzo podobne cenowo, ale firma A ogarnia też poprawki techniczne w preście (u mnie 1.6, które chcę migrować za jakiś czas na 1.7). Dałem im jakiś prosty task i w sumie szybko ogarnęli, dobry kontakt. Firma B z kolei z góry mówi, że oni robią SEO i wszystkie rzeczy do ogarnięcia typu tech dają mi w formie doków i muszę sobie to sam załatwiać na własną rękę. Bardziej chyba skłaniam się ku firmie A. Co jakiś czas mam do zaimportowania grube excele z nowymi produktami i aktualizacjami do istniejących produktów i tym ludziom z A mogę to dać i oni też od razu będą mogli ogarnąć opisy, kategorie jeżeli nowe będziemy tworzyć. Ekipa z B też ogarnie, ale będzie to dłuższy proces.
#prestashop #seo #ecommerce
  • 7
@Zygmuntos: 3 firmy przerabiałem ten sam schemat: rozpiska w pdf/Excel co musisz wprowadzić żeby było dobrze, wołają dostępy do Google Analitics itd. i praktycznie te same info czyli poprawienie tagów h1, h2 etc, słowa kluczowe, nie podają oczywiście jakich słów użyć albo dodatkowo płatne sprawy
Ja tak działam, że daję rozpiski. Nie robimy deweloperki - zostawiamy to w gestii opiekuna strony bo możemy naruszyć jakieś rzeczy, które dana firma ma jako SLA w umowie na skrypt/stronę. Ewentualnie odsyłamy do zaprzyjaźnionego dev'a dzięki czemu nie jesteśmy pośrednikiem a to z kolei oznacza, że razem taka usługa potrafi być tańsza niż "all inclusive" w jednej firmie.

edit: onsite bez developerki robimy sami w cenie np. optymalizacje tekstów, zmiany title/desc
@czakkk: Takie działania to już raczej myszką tracą, prosty on-site ogarnia kompleksowo każda normalna agencja seo, zaawansowany to już leży w gestii klienta. @Zygmuntos Duże i korporacyjne firmy w 99% nie dopuszczą agencji SEO (na starcie współpracy) do skryptów, poufnych i wrażliwych plików etc., więc my np. dla takich klientów przygotowujemy wytyczne, które dział IT sobie wdroży na luzie. Mniejszym klientom również staramy się pomóc, ale poprawki techniczne podlegają oddzielnej wycenie.