Wpis z mikrobloga

@Cripex: A bardzo stary masz telewizor? Mój z kolei płynnie odbiera obraz cyfrowy ( samsung lcd ) ale za to dlugo zalacza kazdy pojedynczy kanał ( jakieś 2 sekundy )
  • Odpowiedz
@dapu: Bo wykrywa mi tych kanałów w #!$%@?. Jak można zmienić ustawienia anteny xD

@gorbak: TV mam z tamtego roku LEDowy 42cale (albo 45 - nie pamiętam) z Wifii, portami USB, z wbudowanym tunerem MPEG4 i generalnie wszelkie cuda - PHILIPS
  • Odpowiedz
wychodząc najprawdopodobniej na balkon z kluczem oczkowym pewnie n.10 odkręcając ją i przestawiając w inne kierunki sprawdzać czy się poprawia. Ew. można całkiem odkręcić i dać wyżej.
  • Odpowiedz
@dapu: Tak. Kurna moja jest na wysokości czwartego piętra, na dachu wyłożonym dachówkami (nie blacho-dachówką) :D Nikt się tam nie wdrapie ostatnio ją montowali podczas budowy tego domu. Jakieś 4 lata temu :D

Taaaak. Wynieśli mnie z Wa-wy na jakieś zadupie i zbudowali jakiś cudowny wielorodzinny dom......
  • Odpowiedz
@Cripex: Ustawienie anteny, ale i również wzmocnienie, albo za małe albo za duże.

@gorbak: Każdy tv cyfrowy tak ma, jeden szybciej przełącza, drugi dłużej, po prostu musi nałapać kilka ramek, coś jak buforowanie,
  • Odpowiedz
@piotreek88: skoro stara antena siatkowa to na 100 % jej wina, ok 50-100 zł, kupisz nową kierunkową, po podłączeniu i ustawieniu w stronę nadajnika musi chodzić.
  • Odpowiedz
@Cripex: Zobacz skąd nadajniki nadają z większą mocą i na tą stronę ustaw antenę, o ile warunki terenowe są zbliżone. Sprawdź też kabel, czy nie jest uszkodzony. Jakie wartości sygnału i jakości pokazuje tv?
  • Odpowiedz
@piotreek88: Bo kurcze już sam nie wiem.

Bo łąpie mi tak:

Emitel Warszawa - jakość: 52 i natężenie sygnału: 94 - 690MHZ - kanałów 8 - i to jest chyba Raszyn

Emitel Łódź - jakoś: 47 i natężenie sygnału: 93 - 498MHZ - kanałów 8 - i to jest Łódź

Generalnie łapie mi tych Muxów od cholery i to z dwóch stron i zawsze mam jakoś koło 50 procent. Łapie mi
  • Odpowiedz
@piotreek88: @dapu: Więc tak sobie myślę, że może to jednak nie tylko z tamtej siatkowej wyłapuje tylko z tej podłużnej O_O Bo jak łapie i Łódź i Warszawe Nie mogę tego ni cholery sprawdzić bo kable idą w ścianach od tych anten.
  • Odpowiedz