Wpis z mikrobloga

Kwik na Pikabu o Lend lease jest piękny. Dotarło do nich jak bardzo są w dupie i komentarze na temat użycia bomby atomowej są bardzo sceptyczne bo wiedzą, że wtedy względna neutralność Indii i Chin się skończy.
Oczywiście zły zachód wciągnął Rosję w wojnę, której się wygrać nie da xD
https://pikabu. ru/story/nuponeslas9067900#comments
#ukraina #rosja
s.....n - Kwik na Pikabu o Lend lease jest piękny. Dotarło do nich jak bardzo są w du...

źródło: comment_1651227716rWzVLZiK6FIdguhvng2K60.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@sneznykockodan: @Dodi_al_Fayed: @marcinpodlas8: @Magnolia-Fan: @BuckFitches: @Fearaneruial:
Po 1 - absolutnym, niezaprzeczalnym faktem jest, że to ruscy zaczęli wojnę, to ruscy bombardują, mordują, gwałcą i kradną.
Ale tak po fakcie, to wg mnie Amerykanie faktycznie ich wpuścili w pułapkę. Przypomnijcie sobie jaki był odbiór Bidena na początku kadencji - a stary dziad, nie ogarnia co robi, pierwsze co to ściągnął sankcje z NS2...
Ruscy się poczuli pewnie,
  • Odpowiedz
@Salir: może trudniej by ich było wciągnąć w tę pułapkę, gdyby przez ostatnie ćwierć wieku nie prowadzili bandyckiej polityki. Bezczynność zachodu sprawiła, że poczuli się w tym dość pewnie i nie zauważyli że poszli o jeden most za daleko co mnie bardzo cieszy ʕʔ
  • Odpowiedz
Po 1 - absolutnym, niezaprzeczalnym faktem jest, że to ruscy zaczęli wojnę, to ruscy bombardują, mordują, gwałcą i kradną.

Ale tak po fakcie, to wg mnie Amerykanie faktycznie ich wpuścili w pułapkę. Przypomnijcie sobie jaki był odbiór Bidena na początku kadencji - a stary dziad, nie ogarnia co robi, pierwsze co to ściągnął sankcje z NS2...

Ruscy się poczuli pewnie, wjechali a tu jeb.

Ukraina nie dość, że przez lata szkolona przez
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: to jest dość zabawne, albo w sumie tragikomiczne, gdzie rosja mogła by być teraz, gdyby nie zaledwie garstka ludzi którzy dorwali się do władzy.
Albo i nie, bo po części widać, że większość woli srać w kiblu na dworze, nie mieć nic, i w niczym się nie rozwijać, byle by w telewizji powiedzieli że "rosja jest wielka i pobiła wrogów".
Pytanie tylko, czy gdyby przekaz propagandowy był inny ( w
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Co do UE, oczywiście masz rację, handel był najważniejszy.
Ale mi chodzi o rozgrywanie tego przez USA, a dla nich wywalenie rosji ze dwie kategorie niżej w zagrożeniach jest absolutnym plusem.
I o tym właśnie pisałem. Przecież rosja nie bała się głównie Zachodu ( chociaż powinna bo potencjał militarny i tak jest 100x wyższy, nawet bez USA ). Oni się bali reakcji Stanów, a wg mnie Ci ich idealnie podpuścili
  • Odpowiedz
Ale mi chodzi o rozgrywanie tego przez USA, a dla nich wywalenie rosji ze dwie kategorie niżej w zagrożeniach jest absolutnym plusem.

Oni się bali reakcji Stanów, a wg mnie Ci ich idealnie podpuścili na zasadzie "eee, my się oburzymy ale nie wtrącimy"


@Salir: Moim zdaniem, ta możliwość pojawiła się i została przez nich dostrzeżona dopiero po inwazji Rosji na Ukrainę, nie było tak że USA specjalnie wpuściło Rosję w maliny.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: w pewnym sensie masz rację, ale wg mnie:
-zniesienie sankcji na NS2, który był sztandarowym projektem ułatwiającym inwazję na Ukrainę nie było ani przypadkowe, ani nieprzemyślane. Wg mnie to było dokładnie przemyślane posunięcie podpuszczające rosjan.
-plan wsparcia militarnego Ukrainy był opracowany wcześniej

Dla Stanów obecna sytuacja jest wręcz idealna, i nie wierzę, że spece w Stanach tego nie przewidywali wcześniej.
Rosja jest udupiona - dosłownie, w przenośni, ale faktycznie -
  • Odpowiedz
Dla Stanów obecna sytuacja jest wręcz idealna, i nie wierzę, że spece w Stanach tego nie przewidywali wcześniej.

Rosja jest udupiona - dosłownie, w przenośni, ale faktycznie - na dekady.

To jak ta sytuacja jest korzystna dla USA, wg mnie nie jest dziełem przypadku, tylko wyrafinowanej polityki


@Salir: Wiem, ale wątpię w to aby USA przemyślało to wcześniej, to naprawdę nie jest tak że siedzą tam sami eksperci i myślą nad
  • Odpowiedz
Dla Stanów obecna sytuacja jest wręcz idealna, i nie wierzę, że spece w Stanach tego nie przewidywali wcześniej.


@Salir: Czasami po prostu tak a nie inaczej się układa - życie. Nie wszystko jest częścią jakiegoś misternie skomplikowanego, wielopoziomowego planu. Faktem jest że nikt nie przypuszczał też że rosyjska armia się aż tak skompromituje, to na pewno też skłoniło zachodnich strategów do poszukiwania jakichś rozwiązań które byłyby korzystne dla Ukrainy/USA/Zachodu. Zrozumieli że
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: i znowu - wg. mnie:
-przeczytaj artykuł który podlinkowałem wyżej - jest idealny obraz jak USA "podpuściła" komunistów do zajęcia Korei Płd.
-Wątpienie w to, że największa potęga militarna świata nie miała tego przemyślanego, to sorry, ale bajki.

Tam są tabuny ludzi których pracą jest opracowywanie strategii na wszelakie warianty rozwoju sytuacji.
Nam się to wydaje śmieszne, ale pentagon ma strategie na walkę z epidemią zombie. Poważnie.
Kiedyś czytałem raport
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka
zapomniałem dopisać do końcówki 2 akapitu:
tysiące gier wojennych, symulacji, to pokazuje jak oni ogarniają każdy tamat, na ile scenariuszy się przygotowywują.
I chyba nie ma nic dziwnego w tym, że do pewnych, korzystnych dla siebie scenariuszy dążą.
  • Odpowiedz
@Salir: Czytałem, nie przekonuje mnie. Co do wspomnianego konfliktu, autor artykułu ot tak rzucił sobie niczym niepopartą tezę na temat konfliktu koreańskiego i tyle, dosłownie 0 dowodu. Jak sam wspomniałeś, mają dużo scenariuszy, więc nie rozumiem dlaczego kogokolwiek miałby zdziwić stworzony w szybkim tempie plan dotyczący wojny w Korei.

I co do planowanego zajęcia Kijowa - dlaczego Ukraińcy wręcz perfekcyjnie rozwalili rosyjskie plany okrążenia Kijowa ? Przypadek, czy wywiadowcza współpraca ?
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Cóż, przynajmniej to nas od ruskich różni, że my sobie możemy na takie tematy dywagować i nikt nas za to nie zamknie ; )
Ja tam uważam, że i WTC i Pearl Harbor przypadkiem nie było ( nie wierzę w te teorie spiskowe, tylko uważam, że Amerykanie wiedzieli i wykorzystali ) ale to już dłuższe tematy ;)
W każdym razie, dzięki za dyskusję, przedstawienie innego punktu widzenia - i życzę
  • Odpowiedz
Cóż, przynajmniej to nas od ruskich różni, że my sobie możemy na takie tematy dywagować i nikt nas za to nie zamknie ; )


I to jest najpiękniejsze

W każdym razie, dzięki za dyskusję, przedstawienie innego punktu widzenia - i życzę miłej majówki :)


Dzięki i wzajemnie mireczku! @Salir:
  • Odpowiedz