Wpis z mikrobloga

@Relkin: Najczęstszą przyczyną opadania liści jest jakaś nagła zmiana warunków - choćby zakończenie sezonu grzewczego i duże wahania wilgotności. Te liście (jeszcze zielone) lekko są zwinięte, czy mi się wydaje? Może ma za sucho? Kumkwat, w okresie wzrostu lubi wodę....a tak jeszcze - zimowałeś drania?
  • Odpowiedz
Są lekko zwinięte, ale zdarza się, że go przeleję i z podstawki odlewam część wody. Nie zimowałem go, mam go może niecały miesiąc i od początku gubi liście. Teraz mi przyszło do głowy, że mogę go podlewać mniej ale częściej np. 2 razy dziennie, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Szkoda mi go bo daje świetne owoce.
  • Odpowiedz
zdarza się, że go przeleję i z podstawki odlewam część wody


@Relkin: No to tu masz przyczyne. Wymien ta ziemie z robalami na nowa i nie podlewaj tak czesto bo go dusisz
  • Odpowiedz
@Relkin: Podlewaj jak ma sucho. Woda to jedno ale rosliny duzo bardziej potrzebuja w ziemi tlenu, jak tam lejesz wode to tego tlenu tam nie ma. Tak samo z zimowaniem, jak nie bedziesz go zimowal to nie bedzie nigdy w dobrym stanie, rosliny potrzebuja odpoczynku. Ogolnie uprawiaj go tak jak powinno sie go uprawiac to Ci nie bedzie gubil lisci :D
  • Odpowiedz