Wpis z mikrobloga

Mirki od #linux a właściwie raczej #wine potrzebuję nakierowania na rozwiązanie:
- mam Linux Mint 19.3 Tricia (5.4.0-109-generic gcc 7.5.0), Xfce - stary laptop Compaq CQ70-Pentium Dual T3200 64bit RAM 2G
- chcę zainstalować program graficzny dla Windows RD Works 8.01.48 (jest i nowsza .60, ale na stronie producenta dostępna z wirusem :) )
- na Youtube są poradniki instalacji https://www.youtube.com/watch?v=BsZK4gLzzsA oraz https://www.youtube.com/watch?v=qoyeiS0cQ9U
jednak zapewne ze względu na wiek 5 lat znacząco różnią się od mojej wersji - a konkretnie:
- nie wiem gdzie odpalając wine czy Q4wine (mam zainstalowane, a także playonlinux, xsane oraz winetricks) znaleźć:
"Install windows DLL components" (chodzi o mfc42 oraz vcrun6, być może także MS cmd)
I tego dotyczy w zasadzie pytanie :)Przy "klikaniu" bez poprawnej instalacji proces zatrzymuje się na drugim(!) okienku z napisem "Execute the commands..." gdzie wg. filmików powinien następować proces instalacji elementów. (w tle otwiera się okienko terminala z promptem). U mnie wisi.

Gdzie szukać tych ustawień?
  • 4
chodzi o mfc42 oraz vcrun6, być może także MS cmd


@bialy100k: Na przykładzie q4wine przechodzisz na zakładkę Setup, wybierasz prefix wine z listy, zaznaczasz winetricks -> dlls w drzewku po lewej stronie i wybierasz sobie po prawej steonie z listy mfc42 (klikasz dwa razy). Analogicznie dla innych libów.

Przed instalacją libów na możesz z drzewka wybrać winetricks i najpier update script a potem refresh list.
Pobierz Kryspin013 - > chodzi o mfc42 oraz vcrun6, być może także MS cmd

@bialy100k: Na pr...
źródło: comment_1651138873cYEdtZyq4C7WA7E4gSQNVv.jpg
@bialy100k: A nie doczytałem:

Przy "klikaniu" bez poprawnej instalacji proces zatrzymuje się na drugim(!) okienku z napisem "Execute the commands..." gdzie wg. filmików powinien następować proces instalacji elementów. U mnie wisi.


@bialy100k: q4wine instaluje domyślnie w trybie cichym więc możliwe, że coś tam sę instauje tylko ci nie pokazuje co robi i dlatego wisi. Możesz też od biedy uruchomić po prostu winetricks z terminala, w nim wybrać prefix wine i