Wpis z mikrobloga

Siemka,
Jest tu może ktoś, kto zdawał egzamin na sędziego piłkarskiego? :)

Pytania:
- Czy ciężko jest zdać egzamin praktyczny? Dodam, że nie jestem orłem, mam lekką nadwagę, ale zamierzam się przygotować do testu, korzystając że mam bieżnię lekkoatletyczną niedaleko domu. Na czym się skupić, na sprintach czy trudniejszy jest wytrzymałościowy?
- Jak jest z dyspozycyjnością w weekendy? Zdarza mi się pracować sb-nd więc zastanawiam się czy trzeba być dyspozycyjny w każdy weekend czy zgłasza się dni w których jesteśmy wyjęci?

Dodam, że mam 32 lata, nie mam aspiracji by gwizdać w Lidze Mistrzów, robię to by trochę się poruszać i dorobić, pewnie większość ludzi na kursach to młokosy :)

Dzięki za odpowiedzi

#pilkanozna #sedziowanie #polskapilka #sport #sedzia #ekstraklasa
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@masonios72 grajac w profesjonalnej akademii kazdy chetny kto skonczyl 16 lat mogl zostac wyslany na kursy, sam mam zrobiony, ale przechodząc do pytan:

1. nie, mysle ze nawet pomimo nadwagi dasz rade. u mnie byl beep test, bieg przez tyczki, bieg na 100 metrow, wszystko w określonym czasie- w sumie smiesznym. pierwszy lepszy dzieciak z podstawówki na luzie by to zdal, za to z teorią jest ciezej.

2. zglaszasz sie w dni
  • Odpowiedz
  • 0
a, zapomniałem. ćwiczen fizycznych oczywiście jest wiecej, tylko ja napisalem kilka- mimo to, dzieciak z 8 klasy podstawówki bylby w stanie na luzie to skonczyc.
  • Odpowiedz
@masonios72: Mam w rodzinie kilu sędziów, brat teraz aspiruje do 3 ligi. A czy B klasa na luzie zdasz jak się trochę przygotujesz, mój tata z bebzonem w wieku 62 lat nadal daje radę xD
  • Odpowiedz
  • 0
@masonios72: byłem parę lat temu sędzia, test kondycyjny to sprint na 60m chyba trzeba się zmieścić w limicie czasowym, są dwie próby, a następnie interwały czyli 150m sprintu i 50m marszu x20 powtórzeń czyli 4 kilometry. Ja nigdy się nie przygotowałem specjalnie na tę testy i zdawałem.
Ja byłem w świętokrzyskim związku i u nas było tak że trzeba było zgłosić 2 tygodnie wcześniej że chce się wolny weekend, ale raczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pulawiak93: 24 lata miałem, ale tylko 2 lata sędziowałem przez brak czasu. Przy młodzikach 10-20 męczy które trwały po 10minut dostawało się z tego co pamiętam jakieś grosze za każdy mecz, ale wychodziło w podsumowaniu nienajgorzej. Tyle że papierologii dużo bo każdy mecz to osobny raport do spisania ;)
  • Odpowiedz