Wpis z mikrobloga

Mam piłę ręczną Bosch GKS 65 z założoną tarczą Bosch Optiline Wood (190x30 60z). Przy cięciu drewna mam problem z szarpaniem krawędzi. Zastanawiam się, czy robię coś źle, czy może musze zainwestować w inną tarczę z większą liczbą zębów. Ewentualnie, czy macie jakieś podpowiedzi jak zrobić czyste cięcie?
#stolarstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@fryco: pewnie tniesz w powietrzu na pełnym wysuwie tarczy. Na wyjściu tarcza podrywa włókna i masz poszarpane. Podłoż jakąś płytę pod spód, tarcze wysuń, żeby wychodziła ze 2mm z materiału. Oklej niebieska tasma malarska. Będziesz miał czyste cięcie. Możesz jeszcze tapeciakiem wcześniej naciąć
  • Odpowiedz
@monk3i: Przetestuję tę metodę!
@aleja6grobnr4: Tnę w skrzynce uciosowej, przy pełnym wysuwie, tarcza wychodzi ok. 2-3 mm poniżej ciętego materiału. Sprawdzę to podwójne cięcie.
@Wiskoler_double: Tarcza nówka sztuka, użyta może kilkadziesiąt razy na miękkim drewnie, maksymalnie 2-3 razy ciąłem coś twardszego (jesion), więc na pewno jest ostra. Chyba, że fabrycznie jest coś skopane. Rozwiedziona? Co to znaczy w kontekście tarczy?
  • Odpowiedz
Rozwiedziona? Co to znaczy w kontekście tarczy?


@fryco: Jeżeli jest nowa, to już powinna mieć to zrobione. Ostrza są lekko wygięte na zewnątrz naprzemiennie. Po to by tarcza się nie klinowała w drewnie. I jak wyżej podpowiadają, miejsce cięcia okleić taśmą.
  • Odpowiedz