Wpis z mikrobloga

Pierwsza moja moneta kolekcjonerska, nakład limitowany do 1500 sztuk. Zobaczymy jak zmieni się jej cena


@Orage: te monety z wysp Pacyfiku (czy raczej na licencji stamtąd) są warte tyle co materiał z którego je wyprodukowano. Krótko mówiąc kupiłeś uncję srebra, zapewne z dużą marżą i w niezbyt lubianej przez handlarzy formie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Orage: Hades jest z 2021 roku. Te monety oksydowane na starcie mają już chore ceny i nie są przez kolekcjonerów zbytnio poszukiwane. Wersję BU jeżeli kupiłeś za 170-180 zł to jeszcze ok, ale to do powyżej to już przepłacone.
  • Odpowiedz
@resuf: No pomyliłem daty. Co nie zmienia faktu, że jest droższy od Hery, a wątpię by był tyle droższy już na starcie. Jeśli jej nie sprzedam z zyskiem to zostanie u mnie, bo i tak mi się podoba ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Orage: To chyba nie jest moneta tylko medal, moneta jest wtedy gdy jest prawnym środkiem płatniczym i ma wybitą jakąś wartość za którą możesz w sklepie danego państwa coś kupić (mimo że jest co całkiem nieopłacalne, bo cena kruszcu jest większa niż wartość na niej wybita) - jak na przykład jest z polskimi srebrnymi monetami 10, 20zł
  • Odpowiedz